Раду з питань ВПО планують створити на Івано-Франківщині

Підтримка, адаптація та інтеграція внутрішньо переміщених осіб у приймаючи громади – такі основні питання обговорювали на регіональному форумі «Інтеграція переселенців в Івано-Франківському регіоні: проблеми, рішення та роль Ради ВПО». На захід запросили представників місцевої влади, міжнародних благодійних організацій, бізнесу та громадських організацій. Усі разом розмірковували над тим, як допомогти переселенцям налагодити життя на новому місці. Одним з інструментів вбачається створення Ради з питань ВПО. Нині в Івано-Франківську проживає 41 тисяча внутрішньо переміщених осіб. Також до громади переїхали близько 80 підприємств та кілька громадських організацій.

«Друкарня» зі Слов’янська поділилася досвідом релокації

У форумі взяли участь представники Центру громадянського суспільства «Друкарня», що на початку «великої» війни виїхали зі Слов’янська та продовжують діяльність в Івано-Франківську. Представниця Центру Капіталіна Пасікова у своєму виступі розповіла, як відбулася релокація, з якими труднощами стикалася команда організації та над чим працюють нині. Також озвучила пропозиції щодо створення дорадчого органу, який діятиме над покращенням життя переселенців.

«Сьогодні ми мали честь відвідати перший в Івано-Франківській громаді форум з інтеграції внутрішньо переміщених осіб. Разом с представниками влади, донорських та громадських організацій були обговорені усі болючі питання: відсутність житла та робочих місць, неможливість сьогодні будівництва нового житла, проблема низьких заробітних плат у громаді та високої оренди житла, відсутність пільг для членів сімей військових і загиблих і багато іншого», – говориться в повідомленні організації.

Члени команди «Друкарня» впевнені, що такі потужні майданчики, на яких обговорюється партнерство влади, громадськості та донорських організацій, є надзвичайно важливими. Принаймні, вже напрацьовані конкретні дії: за результатами форуму була ухвалена резолюція, одним з пунктів якої є створення консультативно-дорадчого органу з питань ВПО в Івано-Франківській громаді.

Життя триває, навіть під час війни

Майже півтора року наша країна живе в умовах повномасштабної війни. Мільйони людей покинули свої домівки та переїхали в інші регіони. Спочатку всі сподівалися, що це ненадовго, мовляв, трохи перечекаємо та повернемося. Але час плине, багатьом вже нікуди повертатись, тож переселенці все більше замислюються над тим, щоб якось налагодити постійне життя у тих громадах, що їх прихистили. Вони постають перед величезними труднощами, і саме на таких заходах, як цей Форум, спільнота намагається напрацювати шляхи розв’язання їхніх проблем.

«Те, яким буде нове життя переселенців, залежить від громадського сектору, бізнесу, місцевої влади. Та, безумовно, від них самих. Головна мета форуму – виробити спільне бачення шляхів підтримки, адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених людей, почути про їхні потреби. Захід відбувся як майданчик для спілкування між ВПО, владою, бізнесом і громадським сектором. Адже саме координація їхніх зусиль допоможе переселенцям стабілізувати життя на новому місці та відчути себе частиною громади. Одним з інструментів у цій співпраці є Рада з питань ВПО», – зауважили в Івано-Франківській обладміністрації.

Заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко зазначила, що, згідно з опитуванням, понад 500 сімей виявили бажання залишитися на Івано-Франківщині. Тож нині перед місцевою владою постають нові виклики. Необхідно покращити умови проживання переселенців, адже більшості з них немає куди повертатися, побудувати в області соціальне житло, інтегрувати людей, забезпечити їх роботою, а дітей – дошкільною освітою.

Регіональний форум «Інтеграція переселенців в Івано-Франківському регіоні: проблеми, рішення та роль Ради ВПО» відбувся в межах програми «Єднання заради дії», що реалізується «IREX in Ukraine» разом з Благодійною організацією «Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» та за підтримки Державного департаменту США.

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies