Разом до Перемоги. Спільні справи переселенців та місцевих

Разом з місцевими жителями приймаючих громад переселенці з гарячих точок долучаються до символічних акцій. Вся країна чекає на перемогу та кожен робить посильний вклад до її наближення.

Алея дубів на честь міст Героїв України у Кропивницькому

У Кропивницькому висадили алею дубків на честь міст Героїв України. Символічну акцію провели в місцевому парку Перемоги. Разом з місцевими жителями дерева садили біженці з різних міст України, які тікали від війни. Були серед них переселенці з Маріуполя, Сєвєродонецька, Слов’янська.

Джерело: Кропивницька міська рада

На новій алеї висалили п’ятирічні саджанці червонолистого дуба, як символ могутності і довголіття. Поруч з деревами таблички з назвами міст Героїв. Це Харків, Чернігів, Маріуполь, Херсон, Гостомель, Волноваха, Буча, Ірпінь, Охтирка й Миколаїв.

Джерело: Кропивницька міська рада

Саджанці закупили за гроші з бюджету Кропивницького. Дуби вирощені в місцевому розсаднику.

«Познайомився багатьма переселенцями. Найголовніше, що побачив – люди не впали духом, попри те, що пережили страхіття війни. У вічі кинулося те, що кожен шукав табличку свого міста. Кілька родин – лікарі, інженери, вже влаштувались на роботу. І що найбільше втішило – вони прийшли не одні, а з місцевими роботодавцями. Тому нас ніколи не здолати! Ми домовились щороку зустрічатися тут»,  – зазначив керівник Кировоградської обласної військової адміністрації  Андрій Райкович.

Разом з обласним та місцевим керівництвом очільник області також узяв участь у висадці дерев.

Джерело: Кропивницька міська рада

Переселенець з Лисичанська Родіслав Єрьоменко також прийшов до парку, аби посадити дерево.

«У Лисичанську тривають дуже сильні бої. А ми посадили дерево за Волноваху, яке в окупації, і дуже зруйноване загарбниками. Ми впевнені, що усі міста звільнять і вони назавжди будуть українськими», – сказав журналістам чоловік.

«Великодній коридор життя» у Львові

У Львові облаштували інсталяцію «Великодній коридор життя». Вона символізує гуманітарні та евакуаційні коридори. Трикутник нагадує про дах над головою, який через війну втратили багато жителів України.

Три тижні поспіль крашанки у синій та жовтий колір фарбували переселенці з Краматорська, Маріуполя, Рубіжного, Попасної та Сєвєродонецька, які знайшли прихисток у Львові. Загалом для інсталяції підготували 5 тис. крашанок.

Джерело: Львівська міська рада

Саму конструкцію у вигляді трикутного «коридору» змайстрували із труб та сітки синьо-жовтих кольорів.  Авторкою інсталяції стала викладачка Львівської національної академії мистецтв Христина Береговська.

«Великодній коридор життя» відкрили у львівському парку «На валах».

«У пам’ять про всіх українців, які не змогли проїхати евакуаційними коридорами, до Великодня у львівському сквері триватиме ось така синьо-жовта інсталяція, – зазначив заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод. –  Її схили символізують дах втраченого дому».

Джерело: Львівська міська рада

Толока біля млина на Вінничині

Між селами Сокілець та Печера на Вінничині чистили прибрежну зону річки Південний Буг.

Територію біля старовинного млина разом із місцевими жителями прибирали переселенці. Люди, які тікали від війни та оселились на Вінничині, забажали долучитись до прибирання.

Джерело: Суспільне Вінниця

Усі гуртом готуються до літа, щоб було чисте місце для відпочинку.

Під час прибирання сортували корисне сміття, в окремі мішки збирали пляшки, пластик, поліетилен.  Зібрані пластик, скло та метал здадуть на сортувальні станції.

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies