Олег Тарасюк – колишній військовослужбовець, ветеран АТО. Після повернення додому у Рубіжне відновив заняття у спортивному клубі «Київська Русь». А ще – знайшов нове покликання. На базі клубу започаткував заняття із дітьми з інвалідністю. Для цього пройшов спеціальне навчання та розробив програму.
«Я вступив до університету, захистив звання магістра з ерготерапії та фізичної реабілітації. Ця робота мені до душі. Коли я бачу радісних дітей, які до тебе біжать, тиснуть руку, обіймають, то це дуже надихає», – розповідає Олег Тарасюк.
Нині тут займаються діти різного віку. Розминка, різноманітні вправи на координацію, витримку та дихання. Сам тренер каже, краще, якщо разом з малечею приходять займатися і батьки. Тоді процес іде швидше і продуктивніше.
Олексій ходить на заняття разом із сином. Бігає, стрибає, і намагається своїм прикладом надихнути маленьких спортсменів.
«Ми стоїмо на обліку у центрі «Відродження». Нас сюди направили. Займаємося тричі на тиждень. Загалом, дітей таких багато, і проблема ця дуже актуальна. Я навіть не думав раніше, що вона настільки актуальна», – говорить чоловік.
Ще одна з тих, хто регулярно приходить на заняття разом із сином, – Юлія. Жінка розповідає, що таких установ у місті більше немає.
«Ми займаємося індивідуально. Якщо інші діти можуть займатися разом, то особливості моєї дитини не дозволяють займатися в групі, так як він буде відволікатися. Це дуже важливо – що є місце, куди можна прийти з такими дітками. Для мене, як для мами, це єдине місце, куди я можу прийти. Хоча ми вступили до школи, до нас приходять вчителі. Але такого вільного простору для спілкування більше немає», – говорить Юлія.
Спортивний клуб «Київська Русь» заснований ще у 90-х роках минулого століття. Розташовується у будівлі, що знаходиться в розпорядженні місцевого управління освіти. У більшій частині приміщень базується Луганський медичний університет, частина – стоїть порожня та без ремонту, навіть басейн, у якому обвалюється плитка й тече стеля.
Нині, каже Олег Тарасюк, у нього є мрія – відновити будівлю та розширити свою діяльність. Для цього є бажання та наснага, не вистачає лише коштів. Загалом на ремонт будівлі, за приблизними розрахунками, потрібно понад 1 млн грн. Проте, каже пан Олег, можна проводити роботи частинами.
Підтримують ініціативу тренера і місцевому відділі Міністерства у справах ветеранів. Щоправда, фінансово поки допомогти не можуть.
«Тут навіть можна було б зробити якісь кімнати для роботи психологів, які б працювали не лише в напрямку реабілітації дітей, але й з ветеранами АТО/ООС. Тут могли б працювати реабілітологи, юрист, інші спеціалісти. Можливо, якщо якась міжнародна організація підтримає цей проєкт громадської організації, то міністерство могло б долучитися до реалізації. Поки що, на 2021 рік, у нашого міністерства є перелік проєктів, які ми підтримуємо. Але цей перелік більше спрямований на проведення тренінгів, заходів тощо», – зазначає Ядвига Голенач, представниця відділу у Луганській області Міністерства у справах ветеранів.
Поки ж у Центрі облаштували дві зали для спортсменів різного віку. А коли погода дозволяє – виходять на природу, і займаються на свіжому повітрі.
Ріта Карпенко, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!