У Дніпрі планують провести реорганізацію деяких медичних закладів. Така вимога галузевої реформи, яка з 1 квітня набуде чинності в Україні. У міській раді Дніпра запевняють – жодного медичного працівника чи відділення не скоротять, а якість послуг не постраждає. Про це повідомляє прес-служба Дніпровської міської ради. Тим не менше, в міській адміністрації кажуть і про складності.
«У 2020 році, відповідно до проєкту держбюджету, для Дніпра заплановано лише 200 млн грн на медичну галузь – цього не вистачить навіть на зарплати. Що вже казати про ліки, комунальні послуги, харчування. Щороку місто витрачає понад 400-450 млн грн на підтримання медичної галузі, на наступний рік ми повинні будемо виділити близько 800 млн грн. Передбачається, що лікарні укладатимуть договори з Національною службою здоров’я України: 60 % фінансування вони отримуватимуть з бюджету, а 40 % – у вигляді оплати за певні послуги (відповідно до медичної реформи). Тож ми маємо винайти шляхи для економії без шкоди для медичної ланки у місті», – зазначив заступник міського голови Дніпра Андрій Бабський.
Як варіант усунення проблеми, у міській раді на сесію підготували проєкт рішення, де пропонують декілька реорганізацій, які дозволять отримати економію приблизно у 30 млн грн.
Перша реорганізація: об’єднати міські дитячі лікарні №2 та №5. Наразі ці заклади знаходяться в одній будівлі. При цьому, у дитячій лікарні №5 триває повна реконструкція.
«У лікарні будуть реабілітаційні відділення, у тому числі навіть давно забутий мешканцями нашого міста басейн. Після реконструкції, яку планують завершити у 2020 році, лікарню обладнають сучасними меблями та устаткуванням. У дитячій лікарні №2 є хірургічні відділення, які переїдуть не до лікарні №5, а до дитячої лікарні №6. Зараз йдуть проєктні роботи щодо реконструкції останньої», – зазначив Андрій Бабський.
Також у проєкті передбачено об’єднання клінічної лікарні №16 та міської лікарні №15, через те, що остання зараз функціонує як невелика поліклініка. Її головний корпус на реконструкції, там буде хоспісний центр. Лікарню №1 та лікарню №9 також пропонують об’єднати – вони знаходяться на одній території.
Поліклініку №5 (у минулому студентська поліклініка) пропонують об’єднати з поліклінікою №2. За словами Андрія Бабського, усі студенти, які мешкають у Дніпрі, вже обрали собі сімейного лікаря і можуть отримувати медичну допомогу там, де їм зручно.
Таким чином, зміни фактично вплинуть лише на адміністрацію медзакладів: головних лікарів, бухгалтерів тощо. Щодо посади головного лікаря – так, вона у реорганізованих закладах скорочується. Але у всіх інших – проводитиметься відкритий конкурс, тож усі, чиї посади було скорочено, зможуть претендувати на посаду керівника закладу охорони здоров’я.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!