Реальні підсумки атестації міліції

Через рік після закінчення атестації міліції команда експертів ГО «Громадський контроль» підбила її остаточні підсумки на прикладі Дніпропетровської області. Ці дані оприлюднено на сторінці ГО в мережі Facebook. Нагадаємо, що кілька експертів ГО «Громадський контроль» брали участь в атестації на різних рівнях. ГромКонтроль був активним учасником атестації міліції і зібрав, за їх словами, найбільшу в Україні базу знань про всю верхівку обласної міліції. Активісти акцентуют увагу на тому, що всі ці дані нікуди не зникли і чекають своєї години

Публікуємо текст кінцевих висновків:

«Відразу скажемо, картина невтішна. Мало того, що звільнених виявилося всього 4,5%, так ще й майже половина з них уже встигли відновитися. Але про все по порядку.

Для того щоб мати перед очима повну картину, ми відправили в Головне управління Національної поліції (ГУНП) в Дніпропетровській області кілька запитів. Згідно з офіційними відповідями ГУНП всього атестацію в області пройшли 6973 міліціонера.

За результатами роботи атестаційних комісій 322 співробітника (тобто всього 4,5%) було рекомендовано до звільнення (підтвердження).

Ми проаналізували судовий реєстр і знайшли як мінімум 142 задоволених позова на поновлення на посаді (частина позовів можна знайти за посиланням). Це означає, що майже половина (!) з рекомендованих до звільнення співробітників повернулися на свої робочі місця. Цю цифру підтверджують і в самому ГУНП (підтвердження).

Виходить, що реальна кількість звільнених за результатами атестації в Дніпропетровській області не сягає навіть 3%. Деякі судові процеси ще йдуть, тому можна сміливо стверджувати, що ця цифра буде і далі знижуватися. У підсумку в числі звільнених швидше за все виявляться тільки ті, хто не захотів або просто полінувався йти в суд.

Але і це ще не все. Саме “смішне” в цій історії почалося, коли ми наткнулися на рішення суду, через яке відновлювався на службі нинішній керівник міліції Дніпра Олег Кабаненко. Саме Кабаненко свого часу примудрився набрати найменшу кількість балів на тестах на знання законів і на загальну логіку серед всіх керівників області. До речі, через кілька місяців після призначення Тойота Кабаненко збила пішохода на Слобожанському проспекті Дніпра. Може разом з незнанням законів водій не знав і правила дорожнього руху?

Так ось крім поновлення на службі, полковнику Кабаненко вдалося відсудити у держави ще й неабияку компенсацію збитку у вигляді зарплати за всі місяці, в які він був відсторонений від служби. А це 73 750,46 гривень (підтвердження).

Ми вирішили перевірити, а скільки ж всього бюджетних грошей ми з вами заплатили зі своєї кишені тим, кого самі ж вирішили звільнити з міліції. Так ось з 142-х відновлених на посаді 96 (!!!) вже отримали компенсацію на загальну суму 1 907 493 грн. І ця сума ростиме, адже частина процесів ще йде.

Вдумайтеся. Суспільство через Революцію Гідності відстояло своє право нарешті очистити прогнилі ряди української міліції. А в результаті система не просто знайшла лазівку, через яку зберегла себе в цілості, але ще й змогла компенсувати собі весь збиток, причому за наш рахунок».

Виходячи з цієї інформації, ГромКонтроль наполягає на повторному запуску атестації, оскільки перша – однозначно провалилася.

А ще ГО ГромКонтроль звертає увагу, що як і завжди, інформація з платних реєстрів і праця аналітиків оплачена з коштів наших американських і європейських партнерів. На дане розслідування не витрачено жодної бюджетної гривні. Також ГромКонтроль нагадує, що публікація з висновками по атестацію міліції була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації відповідальність несе ГО «Платформа Громадський Контроль». Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies