16 липня в столиці Фінляндії Гельсінкі відбулася перша двостороння зустріч між президентом США Дональдом Трампом і господарем Кремля Володимиром Путіним. На переговорах вони обговорили «українську кризу», зокрема, ситуацію на Донбасі та незаконну анексію Росією Криму.
Під час зустрічі президент РФ Володимир Путін запропонував Дональду Трампу провести референдум на Донбасі.
Одразу ж чимало українських посадовців заявили про неприпустимість подібного варіанту для України. За словами деяких з них, такий варіант так само неприпустимий і для США.
Так, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе на Національному оборонному хакатоне з питань сфери безпеки і оборони, коментуючи інформацію про те, що нібито президент РФ Володимир Путін запропонував президенту США Дональду Трампу провести референдум на окупованих територіях Луганської та Донецької областей.
«Була чітка реакція Білого дому, Ради нацбезпеки США, що Сполучені Штати займають позицію підтримки виконання Мінських угод та неможливість проведення референдуму на території країни, яка не контролює частину своєї території. Тому тут немає предмету для обговорення», – зазначила вона.
Небезпека подібного референдуму для України очевидна – його результати буде дуже просто сфальсифікувати.
Водночас, за думкою представника України в Тристоронній контактній групі з питань Донбасу Ірини Геращенко заява президента Росії Володимира Путіна, де він зізнався в організації та проведенні «референдуму» в Криму в березні 2014 року, це добре, адже стане серйозною доказовою базою у позовах України проти РФ.
Як відомо, 16 липня президент РФ Володимир Путін під час спільної конференції зі своїм американським колегою Дональдом Трампом заявив, що Росія провела на території Криму «референдум у суворій відповідності з міжнародним правом та статутом ООН». Сам Трамп визнав «референдум» незаконним.
Так, коментуючи слова глави Кремля, політик зазначила, що вважає визнання Путіна в організації та проведенні так званого референдуму в Криму головним підсумком саміту президентів Росії і США в Гельсінкі.
«Головним моментом була явка з повинною Путіна, коли він сказав, що «ми провели референдум». Переконана, це допоможе нашим правникам, юристам МЗС, Мін’юсту під час підготовки чергових позовів проти РФ щодо незаконного референдуму під дулом автоматів. Путін додав у скарбничку речі, які для нас будуть доказовою базою», – зазначила Геращенко в інтерв’ю «Українській правді».
Водночас, за думкою російського політолога Андрія Піонтковського, Кремлю нецікаво приєднання Донбасу до Росії – він хоче зберегти свій вплив на всю Україну.
Коментуючи інформацію про пропозицію лідера РФ президенту США Дональду Трампу щодо проведення нового референдуму на окупованих територіях східної України, експерт сказав:
«Тому потрібно побоюватися не ініціатив з Донбасом, а активної участі у виборчій компанії у всіх сенсах. У тому числі в підтримці певних кандидатів».
Піонтковський зазначив:
«Всі заяви Юлії Тимошенко про її новий курс – вони ж нічим не відрізняються від заяви Віктора Медведчука, який незрозуміло чому досі не в тюрмі сидить, а є великим політичним діячем».
За переконаннями публіциста, це остання ставка Путіна. Першою спробою взяти Україну під контроль була реалізація плану так званій «Новоросії».
«Коли це провалилося, він придумав ідею заштовхнути Лугандонию (ДНР і ЛНР) в Україну. Але і цього домогтися не вдалося. А зараз буде третя спроба – спробувати взяти владу в Україні цілком, в процесі виборчої кампанії», – вважає експерт.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Прегелянути коментарі (1)
Не знал, что В. Путин и В. Медведчук, как и Ю. Тимошенко, ратуют за вступление Украины в НАТО и ЕС. Вот так хорошая новость. Особенно, когда ее узнаешь от самого А. Пионтковского. Я бы на месте Леди Ю сердечно поблагодарил его. И попросил бы любезно поделиться первоисточниками такой радостной новости.