Релокація для працівника ЦНАПу: як це можливо
Шведсько-українский проєкт PROSTO пропонує працівникам ЦНАП можливість тимчасової релокації – переїхати у безпечну громаду та продовжувати працювати в місцевому ЦНАПі. За проєктом – до двох місяців.
Підтримка доступності послуг
Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» є проєктом для України з підтримки реформи децентралізації, що фінансується Урядом Швеції. Його мета – посилити потенціал місцевих органів влади надавати послуги на благо жителів України.
Особливий акцент приділений підтримці громад у створенні та модернізації ЦНАП, покращенні доступу мешканців до послуг, налагодженні діалогу між жителями та керівництвом громад.
Кому пропонують тимчасову роботу
До участі запрошуються керівники та персонал ЦНАП з таких областей: Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська області, м. Київ, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська.
Пріоритет віддається представникам Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей.
Деталі тимчасової релокації
- Готовність виконувати завдання адміністратора ЦНАП, надання адмінпослуг ВПО та інші.
- Оплата проєктом тимчасової роботи здійснюється на картку особи кожні 2 тижні, з розрахунку 13 500 грн на місяць.
- Під час релокації не проводиться виплата заробітної плати за основним місцем роботи.
- Пошук житла здійснюється самостійно. Транспортні витрати не покриваються Проєктом.
- Заявки оброблятимуться почергово до закриття вакантної посади. Тому просять не відкладати заповнення форми.
Координаторка інституційної підтримки Проєкту PROSTO Марія Захарченко, коментує, що проєкт забезпечує фінансову підтримку ВПО-працівників ЦНАПів впродовж двох місяців. Також проєкт закриває організаційно-комунікаційну частину – пошук та погодження деталей, зручних для обох сторін.
«Для нас важливо не тільки підтримати працівників матеріально, але й дати їм можливість працювати та зберігати (а ще краще – примножувати) свої професійні навички. Отже під час роботи в іншому ЦНАПі працівники виконують завдання адміністратора, надання послуг ВПО та інші, потреба у яких виникає у ЦНАПі», – зазначає Марія Захарченко.
Проєкт не покриває транспортні витрати до місця релокації. Виплати здійснюються на двотижневій основі та призначені покрити витрати на оплату праці, це 13 500 грн в місяць (кожні два тижні на картку особи). Окрім цього, обов’язковою умовою є те, що стажер не отримує на час стажування зарплату за основним місцем роботи. Це дозволяє в тому числі зекономити бюджет у громадах, де ведуться активні бойові дії.
Як зголоситись на релокацію
Подати заявку на участь можна за посиланням: https://bit.ly/3ua9spP
У разі запитань, треба звернутись до координаторки з інституційної підтримки Проєкту PROSTO Марії Захарченко електронною поштою: mariia.zakharchenko@prosto.in.ua
Де чекають на колег
Наразі пропонується тимчасова релокація до таких ЦНАПів:
- Баранинської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області (1 особа);
- Оноківської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області (2 особи).
Хто переїхав
Станом на 12 квітня перший тиждень квітня вже 23 працівника ЦНАПів перебувають на тимчасовій релокації. Вони переїхали з 16 громад 9-ти небезпечних регіонів до 19 громад у дев’яти спокійних регіонах.
У переважній більшості (91%) це жінки. Понад 60% з усіх хто наважився на релокацію – адміністратори. 17% – керівники ЦНАПів та 22% – державні реєстратори.
На Луганщині праціники ЦНАПів погодились на релокацію з під обстрілів з Кремінської та Лисичанської громад. На Донеччині – з Маріупольської, Мар’їнської, та Авдіївської громад.
Від ідеї до реалізації
Керівниця команди в Україні проєкту PROSTO Ольга Глазунова пояснює, чому виникла ідея релокації для працівників ЦНАПів.
«До нас звернулася Мінцифра із пропозицією підтримати ідею збереження кадрів сфери надання адміністративних послуг, адже в мережі працює більше 15000 працівників (джерело). Проєкт запропонував фінансову підтримку переселенців – працівників ЦНАП у вигляді стажування у зручному для переселенців ЦНАПі».
За словами Ольги Глазунової, формуванням переліку ЦНАП, що мають вакансії та потенційно готові були прийняти переселенців, займалася безпосередньо Мінцифри, але в процесі комунікації та зведення сторін команда проєкту виявила й інші ЦНАПи, що запропонували прийняти працівників. Зараз вся Україна налаштована підтримувати один одного, ЦНАП – не виключення.
З Мар’їнки до Ужгорода
Одним із перших учасників програми погодився прийняти Ужгород.
ЦНАП в Ужгороді працює в тому числі як гуманітарний Центр. Співробітниці Ужгородського ЦНАПу працювали на пунктах первинного розселення переселенців, надавали їм первинну консультацію та вели облік ВПО. Оскільки люди прибували цілодобово сім днів на тиждень, така робота вимагала значних людських ресурсів.
До Ужгородського ЦНАПу на релокацію поїхала працівниця ЦНАП Мар’їнської громади.
До міської ради звернулись представники Проєкта PROSTO з пропозицією взяти на релокацію працівників ЦНАПів з гарячих точок, – розповідає керівниця Ужгородского ЦНАПу Жанна Павлув. – Міський голова відразу погодився, розуміючи, як багато людей приїхали до нас, рятуючись від війни. Першою прийшла на стажування адміністраторка з Мар’їнки. Чекаємо ще одну працівницю.
Керівниця Ужгородського ЦНАПу підкреслює, що на релокації працівники ЦНАПів з гарячих точок проходять стажування. Тобто під них не доводилось створювати нові робочі місця, або закривати вакансії. Під час стажування «заробітну платню» платить проєкт PROSTO, а не місцевий бюджет
«Адміністраторка з Мар’їнки виконує в нашому ЦНАПі такі ж функції, які виконувала і в своєму ЦНАПі, – коментує Жанна Вікторівна. – Наразі надвелике навантаження йде у зв’язку з оформленням довідок переселенців. Задіяли пані Ірину на консультації».
Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!