Ремонт козирків над під’їздами мешканці Краматорську сприймають з засторогою
Після кількох випадків обвалення під’їзних козирків, які відбулися в Україні, мерія Краматорська вирішила перевірити надійність всіх споруд, демонтувати аварійні та замість них поставити легкі навіси з профнастилу. Однак не всі мешканці багатоквартирних будинків сприйняли таку ініціативу з радістю.
«Нам не треба нічого покращувати, козирки у нас міцні, вони простоять ще сто років. Наш будинок – «сталінка», тому будівельники насилу збивають залізобетонну конструкцію відбійними молотками. Стіни здригаються так, що з них обсипається ліпнина, – поскаржилася мешканка будинку № 5 по вул. Піщаного. – Ми боїмося, що вони зроблять козирки, але при цьому зруйнують весь будинок».
На побоювання мешканців відповів директор комунального підприємства «Служба єдиного замовника» Вадим Летенко. За його словами, перелік аварійних козирків був спочатку складений в жеках, де добре знають стан кожного житлового будинку. Всього до списку увійшло 270 навісів. Після цього спеціальна комісія обстежила кожен об’єкт і відібрала ті, які вимагають першочергової заміни – 95 козирків.
«Тобто це не просто чиясь примха, а висновок професійних будівельників про необхідність модернізувати аварійні козирки, – підкреслив Вадим Летенко. – Тому були складені акти обстеження, виготовлена проектно-кошторисна документація, визначено виконавця робіт».
Не уточнивши назви підрядної організації, директор КП «СЕЗ» повідомив, що вона була відібрана «шляхом моніторингу, без ProZorro, оскільки це була допорогова закупівля даної послуги». Вадим Летенко додав, що підрядник, на його думку, працює добре. «Не знаю, як жителям, а мені робота цієї будівельної фірми подобається», – сказав він.
Дійсно, у мешканців дещо інша думка. Мешканка того ж будинку по Піщаного звернула увагу, що будівельники, молоді хлопці, працюють без спецодягу і без будівельних касок. Вони й справді не дотримуються правил техніки безпеки, мовляв, так зручніше працювати. Будівельники розповіли, що вони з фірми «Стройбуд», демонтують козирки на цьому і сусідніх будинках, після чого приступлять до установки нових. Нові навіси – двосхилі, з профнастилу – будуть кріпитися на металевій звареній конструкції.
Варто відзначити, що оновлення входів у під’їзди обходиться місту в значну суму. Зі спеціального фонду міського бюджету на заміну 95 козирків виділено 1,7 мільйона гривень, тобто демонтаж старого та встановлення нового навісу над під’їздом в середньому коштує майже 18 тисяч гривень. На 2018 рік заплановано виділити 1,3 мільйона гривень на модернізацію ще 64-х аварійних козирків.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!