Ретельна державна перевірка для ОТГ в червні

2890
коментарі відсутні

Ретельна державна перевірка для ОТГ в червні

«Стратегія розвитку ОТГ в рамках організації цивільного захисту та покращення громадської безпеки населення» – 4 квітня на базі Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону пройшов семінар для спеціалістів з питань цивільного захисту ОТГ Дніпропетровської області.

«Предмет нашого семінару – підготовка ОТГ до державної перевірки у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, яка відбудеться у червні місяці. До нас приїжджає комісія Державної служби надзвичайних ситуацій для проведення державного аналіза в області», – Олена Шевцова, заступниця начальника відділу матеріально-технічного забезпечення та інформування населення управління цивільного захисту Дніпропетровської ОДА.

Стратегію розвитку ОТГ в рамках організації цивільного захисту презентував Сергій Коваленко. Основні засади реалізації державної політики з питань навчання та інформування населення по діям у надзвичайних ситуаціях в умовах децентралізації проговорила Олена Шевцова.

Окремими прикладними темами були планування діяльності ланки, організація роботи з виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту. А також заходи щодо організації евакуації населення в разі виникнення надзвичайної ситуації, заходи щодо створення фонду захисних споруд, радіаційного та хімічного захисту.

«В громаді введена посада начальника відділу цивільного захисту, власне, створений відділ. Сьогодні приїхали вчитися. Працюємо з ЦРМС по темах освіти, культури, медицини, бюджету. В розрізі сьогоднішньої теми можу визначити створення власної пожежної частини пріоритетним напрямком», – сказав Костянтин Василенко, спеціаліст першої категорії відділу ЖКГ Петриківської ОТГ.

«Нещодавно почала працювати на посаді, входжу в курс справи, тому сьогодні важливо почути максимум актуальної інформації. Зараз в громаді, по цивільному захисту, проходить перевірка закладів освіти, проводиться встановлення систем пожежної сигналізації», – Оксана Ільченко, спеціаліст з цивільного захисту та мобілізаційної роботи Могилівської ОТГ.

«Працюють два консультаційні пункти, з населенням проводиться робота з питань цивільного захисту, з недопущення спалення екосистем, лісів, сміття, попереджаємо про погані погодні умови – через листівки, пам’ятки, публікації на веб-сайті. Під час видачі документів, довідок населенню персонал завжди консультує з питань цивільного захисту, наприклад, спалення, та попереджає про певні погодні умови. Намагаємося більше спілкуватися з населенням», – Олександр Пелюхов, провідний спеціаліст з цивільного захисту Варварівської ОТГ.

Варто зазначити, що додатково громади Дніпропетровщини беруть участь у проектах з будівництва Центрів безпеки, з польськими колегами 5 Дніпропетровських громад відпрацьовують проект з навчання пожежних добровольців. Також деякі громади співпрацюють з фондами з питань придбання пожежного та рятувального обладнання, в питаннях створення системи оповіщення на території громад.

Саме зараз 5 громад Дніпропетровщини – Гречаноподівська, Лошкарівська, Троїцька, Новоолександрівська та Миколаївська (Васильківського району) беруть учать у навчальному візиті до Польщі. Даний досвід допоможе громадам сформувати добровольчі пожежні дружини, що забезпечуватимуть контроль над пожежною ситуацією на місцях до приїзду потужного пожежного загону професіоналів.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика