РФ знову попала під світову критику

Російська Федерація черговий раз потрапила під зливу критики від західних дипломатів та керівників, щоправда, навряд чи це дійсно щось змінить.

Так, Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг знову зажадав, щоб Росія вивела свої війська з України й припинила підтримку бойовиків на Донбасі.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг зазначив, що ситуація на сході України залишається напруженою, тривають порушення перемир’я й прав людини. Про це він заявив на спільній прес-конференції з президентом України Петром Порошенком на саміті НАТО в Брюсселі 12 липня.

«Мінські угоди залишаються шляхом до миру, тому всі сторони повинні виконувати свої зобов’язання. Росія несе особливу відповідальність за виконання Мінських угод. Вона повинна вивести свої війська з української території та припинити підтримку бойовиків в Україні», – зазначив Столтенберг.

Спецпредставник Держдепу в Україні Курт Волкер також розкритикував РФ, заявивши, що «майже всі» українці на тимчасово окупованій частині Донбасу незадоволені життям і «політикою» загарбників з РФ, пише видання Bild.

На думку дипломата, якщо громадяни не виходять на вулиці й не протестують, то це не означає, що вони задоволені життям і підтримують бойовиків. Насправді, вважає Волкер, люди просто бояться розправи з боку «місцевої влади».

«По-перше, ви повинні знати, що “народні республіки” не є вільними товариствами, в яких люди можуть вільно висловлювати свої думки, обирати лідерів і так далі. Те, що люди не протестують, не означає, що вони щасливі. По-друге, розчарування практично у всіх», – сказав співробітник Держдепу США.

Втім вітчизняні політики не впевнені, що ця критика щось дасть. Так, колишній президент України, представник України в Тристоронній контактній групі в Мінську, Леонід Кучма в інтерв’ю «Фактам» заявив, що країни “Нормандського формату” не поставили свої підписи під Мінськими домовленостями, оскільки у них не було впевненості в їх належному виконанні.

«Ми часто видаємо бажане за реальність. Але в житті так не буває. Тим більше в міжнародних відносинах. Варто згадати результативність подібних форматів щодо вирішення проблеми Нагірного Карабаху, Придністров’я, Абхазії й Південної Осетії та інших. “Воз” цих проблем досі не зрушив з місця. Зверніть увагу – у всіх пострадянських конфліктах вирішальне слово залишається за Росією. А тепер хочу задати питання: чому під Мінськими домовленостями стоять підписи членів Тристоронньої контактної групи, а не представників “Нормандського формату”? Не тому, що у них не було впевненості, що ці домовленості будуть виконуватися? Звичайно, за винятком України. Хоча треба віддати належне тому, що завдяки цим домовленостям були зупинені повномасштабні бойові дії», – впевнений він.

Тим не менше президент України Петро Порошенко має намір закріпити в Конституції курс вступу в НАТО і Євросоюз.

Таку заяву глава держави зробив у своєму Twitter під час перебування на саміті Північноатлантичного альянсу в Брюсселі.

«Інтеграція в ЄС і НАТО є пріоритетом нашої зовнішньої політики. Цей цивілізаційний вибір сильно підтримується українською нацією. Ось чому я маю намір зафіксувати цей стратегічний курс в Конституції України», ― пояснив Порошенко.

Також він зазначив, що важливим кроком на шляху до впровадження стандартів Альянсу було прийняття нового закону «Про національну безпеку».

«І наш останній крок – це прийняття закону про національну безпеку. Ми вдячні Альянсу за критику цього документа, за допомогу порадами… Я сподіваюся, що ми створили прекрасний документ, прекрасну програму, прекрасну дорожню карту для українського майбутнього членства в НАТО», – зазначив президент.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies