У 2019 році українцям не слід очікувати остаточного рішення про введення миротворців ООН на Донбас. Таку думку висловив «Апострофу» ветеран зовнішньої розвідки України, генерал-лейтенант Василь Богдан.
За думкою експерта у цьому році не слід розраховувати на розв’язання питання введення миротворців на Донбас, враховуючи категоричну незгоду РФ з тим варіантом миротворчої місії, який пропонують Україна, США, Великобританія і частина країн Євросоюзу. Можливо, хіба що прийняття Генеральною асамблеєю ООН рішення про початок технічної оцінки ситуації на Сході України. Але і це малоймовірно.
Ситуація іноді дуже динамічна, іноді відбуваються речі, про які ніхто не міг би й подумати. Але все-таки події поки дають мало підстав прогнозувати якийсь відчутний прогрес у миротворчій місії на Донбасі. Прийнято рішення про зимове припинення вогню, але російські окупаційні війська продовжують атакувати українські військові формування, ведуть обстріли з різних видів озброєнь… Тобто обставини поки не сприяють оптимістичному прогнозу.
«Україна та її союзники й Партнери на цьому етапі задекларували один підхід до проблеми війни на Донбасі: вирішувати її політико-дипломатичними методами. Миротворча місія вписується в цю методологію. Але насамперед Україна, її дипломатія та структури, які займаються питаннями безпеки й оборони, повинні зосередити свої зусилля на тому, щоб, по-перше, й надалі консолідувати наших партнерів і союзників на Заході, й, по-друге, працювати над тим, щоб в країні була єдність громадянського суспільства та влади. Щоб принаймні в питаннях національної безпеки й оборони єдиними були еліта, політичний клас і громадянське суспільство», – вважає експерт.
Миротворчу місію Василь Богдан називає і тактичним, і стратегічним питанням вирішити яке можна, попри проблеми в нормандському форматі, за рахунок включення США і Великобританії у переговорний процес. За думкою експерта це б суттєво підсилило переговорний процес, оскільки обидві країни як і Росія, підписали Будапештський меморандум. В ідеалі варто було б спробувати провести міжнародну конференцію, на якій розглянути проблеми війни й миру не тільки на Донбасі, а й глобальному вимірі. Адже ситуація, як ми бачимо, загострюється: фактично почалися нові перегони озброєнь, говорять про відродження холодної війни, а місцями вона вже гаряча – в Україні, на Близькому Сході…
«Така міжнародна конференція могла б прийняти рішення, які б дозволили вирішити цілу низку питань міжнародного характеру та проблему окупації українських територій», – вважає експерт.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!