Уряд продовжує роботу над інтеграцією найуразливіших верств населення в ринок труда та підприємництва. Зокрема, надає компенсації за працевлаштування матерів-одиначок та ВПО, пропонує програми фінансового стимулювання роботодавців брати на роботу жінок, грантову підтримку та можливість пройти навчання.
Держава пропонує українським жінкам низку програм для інтеграції як у ринок праці, так і для започаткування власної справи. Крім того, постійно шукає партнерів для такої реалізації.
Про це повідомляє Міністерство економіки України за результатами зустрічі міністерки економіки Юлії Свириденко з представницею ООН Жінки в Україні Сабін Гюнеш.
Компенсація за працевлаштування одиноких матерів та ВПО
Міністерка нагадала, що ще минулого року було прийнято рішення про компенсацію за влаштування переселенців роботодавцями. Крім того, існує ініціатива, направлена на підтримку одиноких матерів, які самостійно виховують одну або більше дітей до 14 років.
Більш детально про це можна дізнатися у матеріалі: Уряд розширив програму компенсацій за працевлаштування безробітних
Ці програми стимулюють працевлаштування жінок та сприяють їх інтеграції в ринок праці.
Компенсація для жінок, які повертаються з-за кордону
За словами Свириденко, готуються і програми, метою яких є підтримка жінок, змушених через війну переїхати за кордон та які тепер повертаються назад в Україну.
Перекваліфікація для жінок та гранти для підприємництва
Крім того, українки мають можливість скористатися програмами перенавчання в центрах профтехнічної освіти, що належать до Державної служби зайнятості, можуть отримати ваучер на перенавчання.
Програми перекваліфікації допоможуть українським жінкам отримати більш затребувану на ринку праці спеціальність.
Наприклад, вже наступного місяця буде запущено нову грантову програму «Старт в IT». Тут можна буде отримати грант для навчання у сфері інформаційних технологій. А програма «Власна справа» надає можливість отримати до 250 тис. грн на розвиток власного бізнесу.
«Жінки, що мають підприємницький хист, можуть взяти мікрогрант до 250 тис. грн на старт або розвиток бізнесу за програмою «Власна справа». Минулого року заяви на отримання мікрогрантів подали понад 6 тисяч жінок. Майже півтори тисячі з них отримали таку фінансову підтримку від держави. 49% успішних грантових заявок минулого року – від жінок. Найближчим часом ми плануємо розширити цю програму і дамо можливість дружинам ветеранів взяти грант на вдвічі більшу суму для розвитку сімейного бізнесу», – розповіла заступниця Міністра економіки Тетяна Бережна.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!