Роботодавці отримуватимуть ще більше компенсації від держави за працевлаштування ВПО

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомляють, що з січня 2024 року розмір компенсацій збільшили до 7100 гривень на місяць. З квітня поточного року відшкодування зросте і становитиме 8000 гривень.

Щоб отримати компенсацію від держави, роботодавець має укласти трудовий договір із переселенцем. Після цього слід подати заяву на отримання компенсації через портал «Дія». Зокрема на сайті пропонують наступний алгоритм:

  • Необхідно зареєструватися або авторизуватися на порталі в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.
  • Далі система на порталі «Дія» знайде вас у переліку отримувачів виплат Пенсійного фонду України.
  • Після перевірки необхідно обрати період, за який розраховуєте отримати компенсацію.
  • Далі треба ввести необхідну інформацію про працевлаштовану внутрішньо переміщену особу.
  • Під час вибору періоду отримання компенсації за другий місяць необхідно підтвердити подальше працевлаштування переселенця.
  • Після перевірки системою порталу роботодавець має ввести дані розрахункового рахунку для отримання коштів.
  • Заява буде сформована системою.
  • Необхідно підписати заяву електронним підписом, після чого її буде відправлено до Державного центру зайнятості.

Крім цього, отримати компенсацію можна і офлайн, звернувшись безпосередньо до місцевого центру зайнятості.

Протягом 2023 року держава виплатила 181 мільйон гривень роботодавцям за працевлаштування ВПО. Мова про понад 8000 підприємців, які взяли на роботу 14 400 переселенців. Програму стимулювання підприємців брати на роботу ВПО Уряд запровадив у квітні 2022 року. Також рішенням Уряду продовжено тривалість виплати компенсації із 2 до 3 місяців. А за працевлаштування ВПО з-поміж осіб з інвалідністю роботодавець зможе отримувати таку компенсацію протягом 6 місяців.

Читайте також: Зарплата, пенсії, виплати ВПО, податки: що змінюється з 1 січня


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies