Починаючи з вересня минулого року українська енергосистема зазнала 15 масових бомбардувань з боку росії. В результаті ракетних атак постраждало понад 40% енергетичних об’єктів.
Внаслідок масштабних руйнувань протягом осені та зими по всім регіонам країни запроваджувались графіки погодинного відключення електроенергії для стабілізації енергосистеми.
Сьогодні, 16 лютого, у День єднання, російські війська знову завдали удари по українській території.
Проте тепер вже очевидно, що ворог втратив здатність завдавати значної шкоди нашій енергосистемі. Поліпшення оборони означає, що найгірше вже позаду.
Про це заявив Генеральний директор НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.
Він зазначив, що наближення кінця зими принесе полегшення, навіть якщо росія продовжить посилати залпи ракет і безпілотників по інфраструктурі.
«Наразі ми досягли плато – подальшого погіршення ситуації не відбувається», – підкреслив Кудрицький.
Голова правління «Укренерго» дуже високо оцінив протиракетний потенціал України, а також швидкий ремонт електромережі його співробітниками. Нині заміна пошкоджених трансформаторів потребує вчетверо менше часу, ніж восени.
Виступаючи саме після чергового обстрілу він підкреслив, що «не варто розслаблятися і вважати, що авіаударна кампанія росії закінчена». Наразі ситуація далека від того, щоб бути абсолютно стабільною. Є ризики ракетних обстрілів у майбутньому, але час працює на українську енергосистему з приближенням весни.
Крім того, Кудрицький впевнений, що до наступної зими Україна накопичить достатній запас трансформаторів як вітчизняного виробництва, так і від іноземних донорів.
Щодо можливих відключень електроенергії, то вони все ж таки відбуватимуться, але через планові ремонти.
«Весна і літо будуть непростими. Якщо обстріл закінчиться і ми матимемо можливість відновити безперервну роботу, ми, швидше за все, досягнемо тривалого періоду без дефіциту, але ми не можемо на це покладатися».
Починаючи з січня українській енергосистемі допомагав імпорт електроенергії з Європи, який дозволяв пом’якшити дефіцит потужності. Сьогодні Україна вже здатна самостійно покривати споживання власними ресурсами, що призвело до зменшення імпорту.
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!