Російська Федерація стає небезпечною для українців
Із 1 січня 2018 року для громадян 71-ї країни «міграційного ризику» при в’їзді до України застосовується новий порядок проходження митниці, за якого від громадян цих країн потребується проходження біометричного контролю через надання біометричного паспорту чи здачі біометричних даних – відбитків пальців. При цьому більше половини громадян на кордоні що пройшли цю процедуру по-новому за перший день 2018-го року: 1900 з 3300, є громадянами РФ, що внесена у список країн «міграційного ризику».
Проте як виявилося навіть візит громадян України до країни із списку несе в собі загрозу та ризик, в усякому разі, в Російську Федерацію.
Так, 25 грудня у Москві співробітниками ФСБ був затриманий учасник бойових дій на Донбасі Олег Негода. Повідомляється, що АТОшник їздив в Саратов, щоб погостювати у родичів. 25 грудня, як тільки він вийшов з поїзда у Москві, його затримали люди в цивільному. Після цього Негоду відвезли з мішком на голові та кілька днів утримували в якійсь установі, втім ставилися нормально, годували і навіть двічі дозволили зробити телефонний дзвінок. 2 січня Негоду привезли на вокзал, повернули гроші і речі, і учасник АТО відправився додому.
Із цього приводу Міністерство закордонних справ України зверталося до російського зовнішньополітичного відомства з вимогою роз’яснити ситуацію. Після цього в російському МВС заявили, що нічого не знають про затримання АТОшника.
У Службі безпеки України назвали цей випадок антиукраїнською провокацією.
«Російські спецслужби здійснили чергову антиукраїнську провокацію, незаконно затримавши в Москві громадянина України, учасника антитерористичної операції Олега Негоду», – йдеться в повідомленні СБУ розповсюдженому прес-службою відомства.
Відзначається, що ФСБ РФ «полює»” на українців на російській території, тому поїздки в цю країну вкрай небезпечні.
В СБУ також стверджують, що російські спецслужби намагаються втягувати українських громадян у протиправну діяльність, штучно створюючи компрометуючі ситуації, а також використовують родинні зв’язки, щоб виманити українців, насамперед учасників АТО, на свою територію для організації таких провокацій.
МЗС України також застеріг українців від поїздок в Росію з-за «систематичних провокацій російських спецслужб проти українських громадян», підтвердженими і задокументованими СБУ.
Про це повідомив в Twitter Департамент консульської служби МЗС.
«Подорож українців в Росію – нерідко квиток в один кінець. Підтверджено та задокументовано. Варто ризикувати власною свободою і влаштовувати муки рідним!?» – йдеться в повідомленні.
Також за словами уповноваженої Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської, у Російській Федерації почастішали випадки відкриття кримінальних справ стосовно працівників з України, про що вона заявила в ефірі «112 Україна».
«Збільшується кількість тих, хто затриманий, хто виїхав на роботу на територію РФ, був незадоволений умовами контракту і, як тільки збирався повернутися назад і розірвати контракт, опинявся за гратами із звинуваченнями …. у перевезенні курильних сумішей з наркотичними речовинами або іншими звинуваченнями. Кількість таких людей збільшується», – повідомила Лутковська.
Крім того, вона не рекомендує учасникам АТО на Донбасі виїжджати в Росію.
Не виключено, що таким чином у РФ вирішили відповісти на введений з 1 січня 2018 року для громадян 71 країни, у тому числі й Росії, біометричний контроль на кордоні. У Державній Думі РФ ще влітку говорили про можливість «дзеркальної» відповіді, щоправда якої саме – не уточнювали.
Запровадження візового режиму з боку РФ є небажаним кроком, адже у такому випадку саме російська сторона створить напруження у дипломатичних відносинах між Україною та Росією у чому постійно звинувачує Україну. Введення біометричного контролю для українців потребує певного часу та налагодження технічних можливостей, кроки ж подібні до випадку з Олегом Негодою особливих видатків чи часу на підготовку не потребують що є їхнім плюсом.
Щоправда проти такої версії говорить той факт, що у 2017 році Росію відвідали понад 5,7 млн. громадян України і зупинити їх усіх затримавши на декілька днів просто неможливо.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!