Рукоділля, як медитація: мешканка Бахмуту в евакуації створює патріотичні брошки

6524
коментарі відсутні

патріотичні брошки

Мешканка Бахмуту під час евакуації на Львівщину взяла лише одну коробку зі свого рукоділля. Сьогодні вона створює патріотичні брошки, які допомагають їй відволіктися від негативних думок

 

Мешканка Бахмуту Дар’я Ковшарова місяць тому переїхала до Львова разом зі своїм сином з інвалідністю, мамою, бабусею та домашніми тваринами.

Про жінку ми писали торік у грудні. Вдома Дар’я робила дидактичні матеріали, які допомагали у навчанні дітей з інвалідністю. Та повномасштабне вторгнення змінило життя жінки. В евакуацію Дар’я не змогла взяти свої швейні машинки, бо не мала місця.

Нині жінка в основному створює патріотичні брошки. Дизайни до них придумує сама: український прапор, янгол з синьо-жовтими крилами, крейсер «москва», що палає.

 

Вироби власноруч за собівартістю

 

Дидактичні матеріали, які допомагають у навчанні дітей з інвалідністю та розвивають моторику в школярів молодшого віку, мешканка Бахмуту Дар’я Ковшарова робила близько 2 років. Спочатку створювала об’ємні іграшки для свого сина, враховуючи його інтереси та схильності.

 

Рукоділля, як медитація: мешканка Бахмуту в евакуації створює патріотичні брошки - Фото №1

Дар’я Ковшарова

 

«До мене з нашого Опитнянського інклюзивно-ресурсного центру, коли він ще існував, звернулася психолог. У неї була атестація чи щось на кшталт такого. Також мене попросив дефектолог з дитсадочка № 6, де колись займався мій син, зробити матеріали. Ми з ними обговорили, що потрібно і так почали», – згадує жінка.

Зокрема, Дар’я створювала дидактичні матеріали до теми занять. Наприклад, робила з фетру дві банки або каструлі, фрукти та овочі. З цих продуктів діти мали обрати потрібні для приготування борщу чи компоту. Шила усе Дар’я у себе вдома. Жінка мала дві машинки.

 

Рукоділля, як медитація: мешканка Бахмуту в евакуації створює патріотичні брошки - Фото №2

Дидактичні матеріали

 

Дидактичні матеріали, а також банти, вінки з фоамірану і стрічок та брошки продавала майже за собівартістю. Нині жінка продовжує займатися рукоділлям в евакуації. Однак, створює тільки брошки.

 

Лише коробка з бісером

 

Місяць тому Дар’я разом з родиною переїхали до Львова. Там орендують помешкання. Із собою в евакуацію взяли необхідний одяг, двох собак, кішку. Син Дар’ї забрав пазл-карту України, яку полюбляє складати, а також ведмедя. Сама ж жінка взяла лише одну коробку зі свого рукоділля.

«Мені вдалося забрати коробку з бісером, бо вона не така велика, як машинки. У мене залишилося багато картин, вишитих бісером, ікон десь із пів сотні. Мені шкода було полишати. Я їх знімала зі стін, щоб не попадали, бо вже були удари, що зі стін все падало, та сховала до шафи. Не знаю, чи дочекаються вони мене», – розповідає Дар’я.

 

Рукоділля, як медитація: мешканка Бахмуту в евакуації створює патріотичні брошки - Фото №3

Патріотичні брошки: крейсер «москва», який палає і тоне

Патріотичні брошки, прапори та… медитація

 

Нині мешканка Бахмуту продовжує займатися рукоділлям та робить патріотичні брошки. Така творчість допомагає відволіктися від негативних думок. Дизайни Дар’я придумує сама, а натхнення бере з картин чи власних думок. Наприклад, брошку з потопленим крейсером «москва» розробила сама. Це був охоплений вогнем паперовий корабель, що йшов на дно. Дві брошки з крейсером поїхали на Дніпропетровщину.

А от українські прапори користувалися популярністю й на Донеччині. Також одну брошку з державним стягом Дар’я подарувала волонтерці Марині з «Арени» за те, що жінка пустила їх заночувати, бо спершу їх не хотіли пропускати. Нещодавно Дар’я почала робити брошки спільно зі своєю мамою, яка в’яже гачком.

Дар’я зізнається, що бачила більшу зацікавленість у своїх виробах на Донеччині. У Львові модератори груп, де продають хенд-мейд, або не підтверджують заявок, або видаляють оголошення. Загалом рукоділля не приносить прибутку Дар’ї, це більше заняття для себе.

 

Рукоділля, як медитація: мешканка Бахмуту в евакуації створює патріотичні брошки - Фото №4

Спільна брошка Дар’ї з мамою

 

«Інколи робиш і думаєш, нащо я це роблю? Я ж витрачаю гроші, за яку я б могла купити собі зайву булку чи молоко. Нащо я витрачаю гроші на те, що нікому не потрібне, що ніхто не оцінить? Нащо я цим займаюся. А потім я сідаю вишивати і це, як медитація», – зізнається жінка.

Від свіжої ідеї до реалізації у Дар’ї йде близько 5 днів на одну брошку. Якщо це не перший виріб, то його створення займає 3 дні.

 

Ірина Мартинова, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика