Рятувальники Донеччини допомагають людям, розбирають завали та дбають про довкілля
У такий надважкий час підрозділи Донецького управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України знаходяться на своїх місцях та продовжують виконувати завдання. Проте зараз перед рятувальниками постали нові виклики.
Бойові дії на Донеччині загострюються, багато території знаходиться під тимчасовою окупацією, лінія фронту поступово переміщується на захід області. У таких умовах часто доводиться робити непритаманні надзвичайникам справи, з якими вони вдало справляються.
Рятівна вода для мешканців обстріляних громад
Зараз у більшості населених пунктів Донецької області перебої з водою. Через ворожі бомбардування значних руйнувань зазнають магістральні водогони. Полагодити їх під щільними обстрілами неможливо. Тож сотні тисяч людей страждають без централізованого водопостачання.
На допомогу їм приходять рятувальники. Щодня заправлений водою автомобіль приїздіть до населених пунктів, де заздалегідь на вулицях встановлені великі ємності. Рятувальники наповнюють їх технічною та питною водою, звідки потім місцеві розбирають її по домівках. А іноді роздача води відбувається прямо з цистерни.
Одночасно у підвозі води задіяно до десяти одиниць техніки. Тож одразу багато людей забезпечуються цінним ресурсом. Також рятувальники Донеччини часто залучаються до розвантаження та доставлення гуманітарних вантажів до віддалених громад. Іноді такі рейси бувають вкрай небезпечними через щільні обстріли, втім надзвичайники ризикують своїм життям, щоб доставити людям воду, їжу та ліки.
Фіксують руйнування та розбирають завали
Останнім часом ворог все частіше б’є по великих містах Донеччини – Слов’янську, Краматорську, Бахмуту. Великих руйнувань зазнають житлові будинки та промислові об’єкти.
5 червня у Бахмуті через обстріл постраждало сільськогосподарське підприємство. Було зруйновано декілька споруд, відбулося займання будівель та території навколо них. Попри небезпеку, що зберігалася на той час, на місце події були направлені чергові відділення Бахмутських рятувальників. Пожежу швидко ліквідували, територію обстежили на наявність вибухонебезпечних предметів.
Добою раніше зазнало обстрілу місто Соледар, внаслідок якого було зруйновано одноповерховий будинок та сталося займання квартир у багатоквартирному будинку. На місце пожежі негайно виїхали рятувальники міста Соледар, пожежу вдалося локалізувати та загасити її.
Того ж дня на території Краматорська внаслідок обстрілу ворога виникло дві пожежі. На території заводу під час гасіння пожежі та розбору завалів вогнеборці Краматорської громади знайшли тіло чоловіка. У приватному секторі, який також потрапив під обстріл, в ході проведення аварійно-рятувальних робіт було виявлено загиблу жінку та ще одну постраждалу.
Дбають про людей та довкілля
Із самого початку повномасштабної війни співробітники ДСНС допомагають евакуйовувати місцевих з «гарячих точок». Зазвичай це хворі, маломобільні або немобільні люди та особи похилого віку. На початку вони не хочуть покидати свої домівки та залишаються до останнього. А коли стає зовсім нестерпно, зголошуються на евакуацію. Втім зараз вивіз таких людей до безпечних районів є чимось на кшталт спецоперації.
З настанням теплої погоди рятувальникам додалося роботи з гасіння пожеж, що не пов’язані з обстрілами. Через відсутність газопостачання багато людей готують їжу на відкритих вогнищах. Влітку навіть маленька іскра може стати причиною великого розгоряння. Тому вогнеборці закликають громадян поводитися обережно, щоб уберегти довкілля від пожеж – обстежують території, проводять роз’яснювальні бесіди з місцевими мешканцями.
Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!