Секрети лідерства від Сема Потоліккіо: багато читати та частіше виходити з зони комфорту
Професор Джорджтаунського університету прочитав в Антикризовому медіа-центрі лекцію «Основи мови рухів тіла та роль креативного мислення і лідерських навичок в побудові успішної кар’єри». Які навички потрібні, щоб стати лідером у глобальному світі, як надихати та мотивувати людей на лідерство, чому важливо використовувати мову жестів під час публічних виступів – лекція Сема Потоліккіо містила теоретичні та практичні поради.
«Щоб брати на себе відповідальність за прийняття рішень, тобто бути лідером, треба максимально використовувати свої можливості, а слабкості зробити своєю сильною стороною, – зазначив професор. – Лідери мають більш високі позиції в роботі, тому в усьому світі люди платять чималі гроші за тренінги щодо вдосконалення лідерських якостей, а політики і топ-менеджери займаються з індивідуальними викладачами протягом всієї кар’єри».
Сем Потоліккіо підкреслив рівнозначність понятть «лідерство» і «освіта», що має на увазі постійне тренування мозку всіма можливими способами. Він розповів, що в рік читає не менш 50 книг, причому намагається заглиблюватися в невідомі раніше теми – від історії Стародавнього світу до мікробіології. Це допомагає йому вчитися новим підходам вирішення складних завдань.
«У попиті ті лідери, які мають широкий спектр знань і вміють мислити критично. Для цього треба постійно навчатися і не боятися виходити із зони комфорту, – упевнений Сем. – Я їжджу по різних країнах, спілкуюся з різними людьми, чую різні думки. Це розсовує рамки мого мислення і змінює мене самого».
Слухачі в Антикризовому медіа-центрі задали багато питань професору, одне з яких – як подолати страх публічного виступу. Сем Потоліккіо дав практичні поради:
- Думати про майбутній виступ не з острахом, а з нервовим захопленням.
- Перед початком виступу протягом 90 секунд зробити кілька фізичних вправ, щоб розігнати кров – так уходить скупість м’язів, людина відчуває себе нібито «більшою».
- Думати, що говориш не з масою людей, а з однією людиною.
- Уявити, ніби це не промова, а проста бесіда. Використовувати такий самий тон, як при звичайній розмові – спокійний і розслаблений.
- Практикуватися – якомога частіше виступати перед аудиторією. Для початку підійдуть маленькі групи, наприклад, сім’я, друзі, колеги.
- Не забувати про мову тіла. Зоровий контакт і відповідність жестів тому, що ви кажете, принесуть успіх виступу і змусять повірити тому, про що ви говорите.
З лекціями Сема Потоліккіо можна ознайомитись на сайті.
«Основна мета моїх тренінгів – навчання слухачів пристосовуватися до мінливого локального і глобального середовища, приймати нові правила та залишатися на вершині незалежно від характеру діяльності і ситуації, що склалася», – каже професор.
Доктор Сем Потоліккіо є директором зі світової та індивідуальної освіти в Школі державної політики МакКурта в Джорджтаунському університеті. Потоліккіо був названий одним з «кращих американських професорів» в «Принстонському огляді», єдиному у своїй галузі, майбутньому лідеру американської вищої освіти Асоціацією коледжів та університетів і переможцем премії OZY Educator як одного з шести найбільш видатних американських вихователів.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!