Селидівська громада прихистила біженців з Волновахи

5780
коментарі відсутні

Селидівська громада прихистила біженців з Волновахи

Селидівська міська громада одна з перших, яка прийняла на своїй території біженців з Волновахи. Людей евакуйовували з підвалів та з-під обстрілів.

Для прихистку біженців облаштували декілька закладів, надають усіляку допомогу тим, хто потребує турботи.

 

Усі гуртом прийшли на допомогу

 

Станом на середину березня в Селидівській громаді офіційно зареєстровані 313 біженців. У переважної більшості з них не залишилось взагалі нічого. Хтось живе в квартирах, для тих, кого привезли евакуаційні автобуси, організували спальні місця в двох дитсадочках, гуртожитках професійного ліцею та технікуму.

Кожного дня через Селидівська громаду біженці з-під Маріуполя та Волновахи їдуть проїздом. Усім хто потребує продуктів або одягу, намагаються допомогти.

 

Селидівська громада прихистила біженців з Волновахи - Фото №1

 

Роботу з біженцями координує заступниця Селидівського міського голови Олеся Новицька.

У Селидівській громаді відкрили три гуманітарних центри. В Цукуриному – на базі місцевої школи, в Українську – в Будинку творчості. В Селидовому в Палаці культури відкрили найбільший гуманітарний штаб.

 

Селидівська громада прихистила біженців з Волновахи - Фото №2

 

За словами координаторки, на підтримку біженцям підключилась уся громада. Люди не суть продукти, одяг, допомагають волонтери та громадські організації. Підключились усі підприємці, кожен надає допомогу, виходячи з власних можливостей. Усі три служби таксі безкоштовно розвозять гуманітарку.

 

Селидівська громада прихистила біженців з Волновахи - Фото №3

 

Громадська організація “Час розвитку” на свої рахунки збирає допомогу для військових та біженців. Підключили до роботи 50 волонтерів, спортсмени розвантажують машини.

Загалом у Селидівській громаді є можливості розмістити до 1 тисячі біженців у дитсадках та школі. Але буде питання забезпечення. Поки з тими біженцями хто є, справляються у рамках місцевого бюджету та за підтримки від волонтерів та небайдужих місцевих жителів.

 

Селидівська громада прихистила біженців з Волновахи - Фото №4

 

Біженцям видають продуктові набори. Самостійно собі готують ті сім’ї, кого поселили в гуртожитках. У дитсадку для біженців  триразове харчування , за гроші з місцевого бюджету. Усім надається медична допомога, психологічна підтримка. Декілька родин виїхали без документів, наразі вирішують питання їх відновлення.

 

Нове життя в дитячому садочку

 

Прихисток від нескінченних  обстрілів жителі Волновахи та Волноваського району знайшли у дитсадочку “Пролісок”.

У ніч на 4 березня евакуаційні автобуси привезли до дитсадка 120 людей. Діти від 4 місяців до 17 років. Дорослі, жінки, літні люди, з інвалідністю.

За декілька днів частина людей вирішили їхати далі, для тимчасового прихистку обирали від Покровська до Львова. Наразі в дистадочку живуть 92 біженці, з них 18 дітей.

Доводиться спати в дитячих ліжках.  А кому незручно через малий розмір ліжок, стелять матраци на підлозі.

 

Селидівська громада прихистила біженців з Волновахи - Фото №5

 

Готують біженцям три кухаря, які в мирні часи готували для дітей. Використовують ті запаси, які були в дитсадку: крупи, овочі, м’ясо. Тут триразове харчування. Допомагають волонтери. Не тільки з продуктами та одягом, але й засобами гігієни.

У дитсадку налагоджене цілодобове  чергування, постійний медичний супровід. Хтось з колективу чергує й вночі.

“Дітям даємо іграшки, матеріали для забавок або плетіння. Відволікаємо їх від тих жахіть, які довелось пережити в підвалах та під обстрілами в своїх домівках”, – розповідає директорка дитсадка Анна Шкльода.

 

Селидівська громада прихистила біженців з Волновахи - Фото №6

 

У дитсадку нема умов для купання. Можна обмититсь в мисці або ногомийці – такі стоять у кожній кімнаті гігієни, з постійно включеними водонагрівачами.

Поруч з дитсадком розташований приватний басейн. Його власник відразу прийшов назустріч і дозволив біженцям відвідувати басейн, людям надають купальні костюми. Прийняти душ, якого не вистачає в прихистку, можна як перед плаванням, так і після. Діти з сімей біженців відвідують сольову кімнату, дихають сіллю. Це також за ініціативи підприємця, який відкрив цю кімнату в Селидовому.

 

Селидівська громада прихистила біженців з Волновахи - Фото №7

 

В громаді вже закінчились канікули й розпочалось дистанційне навчання. Усі діти шкільного віку були закріплені за класами в школі та також підключаються на онлайн уроки.

 

Лист з пекла

 

У дитсадочку завели книгу відгуків, аби кожен бажаючий написав те, що в нього на душі. Людмила Гуленко написала лист із пекла на шість сторінок. Далі – стислі уривки з її листа.

“Я біженка з Волновахи. Я одна з тих сотень, тисяч людей, які опинились у пеклі та винесли усі муки цього пекла. Багато хто з волновахців не дожив до закінчення цього жахіття.

24 лютого Волноваха прокинулась від страшенного вибуху о 4:30 ранку. Через декілька секунд один за одним посипались ці вибухи.

Це було початком війни. Люди залишились без опалення, газу, світла та води. Не було зв’язку, хліба, ліків. Всі жили в підвалах та бомбосховищах. Ми опинились неначе у великій ямі в темряві під обстрілами. У людей було відчуття приреченості. Ми помирали живими. Молились усім богам та святим . Танки їздили вулицями та гатили по будинках. Нас вбивали в наших домах.

Ті люди, які вирвались з того суцільного пекла та опинились у Селидовому, потрапили до раю. Люди Селидового – вони найлюдяніші та найсвятіші люди на землі. Це Янголи – Спасителі, які не жалкують ані сил ані засобів, аби підняти нас з того світу та повернути до життя”.

 

Селидівська громада прихистила біженців з Волновахи - Фото №8

 

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»

Фото надані Селидівською міською радою та дитячим садком «Пролісок»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика