Сергіївська громада на Полтавщині підтримує своїх захисників та дбає про переселенців

Надання житла для тимчасового проживання, виплата матеріальної допомоги з місцевого бюджету, забезпечення роботою – це далеко не повний спектр підтримки внутрішньо переміщених осіб, які мусили виїхати з буремного східного регіону до Сергіївської територіальної громади Миргородського району Полтавської області.


Невеличка громада знайшла можливість за власний кошт виплачувати грошову допомогу переселенцям, а також фінансово допомагати місцевим добровольцям тероборони. Ще у березні виконком Сергіївської сільської ради прийняв програму «Національного спротиву Сергіївської територіальної громади на 2022 рік» та вніс зміни до чинної програми «Турбота».

Відповідно до цих програм прийнято рішення про одноразову грошову допомогу вимушено переміщеним особам, які проживають на території громади, в розмірі 500 грн на одну людину та 1000 грн надання допомоги на оплату житлово-комунальних послуг на одне домогосподарство. Кошти виплачуються за умови надання довідки про реєстрацію внутрішньо переміщеної особи та заяви.

Також в цих програмах передбачена допомога членам добровільного формування Сергіївської сільської територіальної громади за той час, який був використаний на виконання службових завдань.

Допомога переселенцям

Одразу, як на сході почалася гаряча фаза великої війни, на Полтавщину почали прибувати переселенці. Зокрема, до Сергіївської громади евакуювалося багато жителів Донецької та Луганської областей.

Тож гостро постало питання розміщення людей. Було вирішено заселити переселенців у пустуючи приватні будинки. У короткий термін підготували десять будинків у селах Розбишівка та Сергіївка. Ці будинки були більш-менш придатні для житла, а їх власники погодились поселити біженців. Але цього виявилось замало. Тому місцевих жителів попросили бути гостинними та надавати внутрішньо переміщеним особам тимчасовий прихисток.

Наразі у Сергіївській громаді зареєстровано 388 внутрішньо переміщених осіб. Ними опікується місцевий Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), який постійно працює над видачею довідок про статус ВПО.

Також створено гуманітарний центр у місцевій школі. Час від часу оголошується збір продуктів харчування для нових жителів. Місцеві допомагають хто чим може – приносять картоплю, цибулю, моркву, консервацію. Іноді продукти закуповують за кошти громади. У міру необхідності внутрішньо переміщені особи забезпечуються засобами гігієни, одягом, посудом, меблями.

Крім того, на постійній основі вимушено переміщеним особам видаються харчові набори. Їх надають міжнародні гуманітарні організації, такі як Всесвітня Продовольча програма, а також Полтавська обласна військова адміністрація та Миргородська районна адміністрація. Сповіщення про надходження гуманітарки та організовану видачу забезпечують співробітники центру.

Підтримують переселенців друзі та партнери Сергіївської громади –  гуманітарний проєкт Common Help UA, група співробітників ТОВ «Агрофірма ім. Довженка», агропромхолдинг «ТОВ Астарта-Київ» за допомоги Благодійного фонду «Повір у себе».

Окрім прямої допомоги, переселенців залучають до активного життя на новому місці. Людей приймають на роботу з благоустрою за цивільно – правовими угодами та допомагають місцевим підприємцям у пошуку підходящих спеціалістів з-поміж ВПО.

Навесні переселенцям запропонували посадити городину на присадибних ділянках. Навіть виорали грядки та надали насінневий матеріал. А тим, хто не мав досвіду сільгоспробіт, підказали що й до чого.

Переселенців, які мали досвід та бажання зайнятись власним господарством, Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування забезпечила посадковим матеріалом картоплі. Також запропонували взяти на вирощування молодняк свиней, бройлерів, несучок, та ще й давали корма.

Такі добрі умови, що сергіївці забезпечили своїм гостям, посприяли тому, що 10 сімей переселенців вирішили купити будинки та залишитися у громаді на постійне місце проживання.

Допомога захисникам

Сергіївська громада, як і вся країна, працює над зміцненням обороноздатності. Під час війни значну частину бюджету спрямовує на заходи, пов’язані з підготовкою оборони, забезпечення добровільного формування громади, територіальної оборони інших військових частин.

Час від часу для захисників із добровільного формування Сергіївської громади надходять комплекти форми та взуття від народного депутата України Олега Кулініча.

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»

Фото: Сергіївська об’єднана територіальна громада


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies