Серпневе опитування «Дніпровський омнібус»

3523
коментарі відсутні

Серпневе опитування «Дніпровський омнібус»

Оприлюднені чергові результати соціологічного дослідження «Дніпровский омнібус», проведеного Центром досліджень та комунікацій «Active Group». Дослідження відбувалось з 5 по 6 серпня у рамках проекту «Дніпровський омнібус». Загалом опитано 1660 респондентів. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,2%. Як і в попередніх опитуваннях, в дніпрян дізнавались про роботу міських депутатів, комунальних служб та правоохоронних органів.

Перш за все – чи подобається дніпрянам напрямок, в якому нині рухається місто.

Дві третини опитаних мешканців Дніпра (66,3%) певні, що їх місто розвивається у правильному напрямку. На думку 32,9% дніпрян, розвиток їх міста відбувається у «правильному напрямку», а ще для 33,4% – що «швидше у правильному». З іншого боку, 14,1% респондентів певні, що Дніпро рухається «швидше неправильним» шляхом, у той час як 5,9% вважають його «категорично неправильним». 13,7% опитаних не визначились із відповіддю. Перевага кількості позитивних відповідей над негативними зростає вже понад п’ять місяців. У серпні ж різниця між тими, хто оцінив розвиток Дніпра позитивно та їх інакодумцями, сягнула рекордні 46,3%.

А ще вимірювали рівень протестних настроїв та очікування революції.

Отже, впродовж літнього періоду кількість дніпрян, що висловили готовність протестувати проти центральної влади, зросла на 6,3%. У серпні 41,9% опитаних мешканців Дніпра відповіли, що вони готові виходити на протести, хоча ще в червні їх кількість становила 35,6%. Рівень протестних настроїв почав зростати з червня. Тоді кількість тих, хто не готовий протестувати перевищила кількість неготових на 15,5%. А у серпні ситуація змінилась, і саме готових протестувати стало більше на 2,2%. Таким чином, протестні настрої підвищились на 17,7% за літній період цього року.

Готових до революції у Дніпрі – 41,9%. З них 21,1% опитаних «швидше готові» протестувати, а ще частка (20,8%) дніпрян «готові в будь-який момент». З іншого боку, на запитання «чи готові ви вийти на протест проти центральної влади?» 26,3% мешканців Дніпра відповіли, що «не готові», а 13,4% – що «швидше не готові». 18,4% респондентів не змогли дати відповідь на поставлене запитання. Щодо очікування революції, то 38,2% опитаних мешканців Дніпра певні, що революція розпочнеться нескоро. З них 17,5% переконані, що революція «може статись коли-небудь, але не зараз», а 20,8% – що така ймовірність «мінімальна». Інша частка дніпрян (38%) вважає, що революція в Україні може відбутись найближчим часом. З них 27,3% відповіли, що революція може розпочатись «в будь-який момент», а 10,7% – що «може трапитись у найближчі місяці». 23,7% не змогли визначитись із революційними очікуваннями.

Рівень очікування революції почав зменшуватись із червня. Тоді кількість тих, хто очікує революцію в Україні найближчим часом перевищувала частку тих, хто вважає її імовірність мінімальною, на 28,4%. У серпні цей розрив зменшився до 0,3%. Тож можна сказати, що революцію мешканці Дніпра очікують все менше.

Можливо, що це пов’язане з ростом оцінки роботи міських депутатів.

Середньозважена оцінка дніпрянами діяльності депутатів міської ради зросла до 2,77 балів. Мешканцям Дніпра пропонувалось оцінити діяльність депутатів міської ради за п’ятибальною шкалою, в якій «один» – мінімальна оцінка, а «п’ять» – максимальна.

«П’ятірки» поставили 13,7% респондентів. На «четвірку» роботу депутатів оцінили 21,6% опитаних дніпрян. Найбільша частка містян (32,1%) вважає, що депутати заслуговують на «трійку». 23,1% опитаних мешканців Дніпра поставили «двійки», а 2,3% оцінили депутатів на «одиницю». 7,1% мешканців не визначились із власними оцінками.

Поступове підвищення оцінки роботи депутатів Дніпра бере свій початок з травневого рівня (2,49 бали).

Середньозважена оцінка дніпрянами роботи міських комунальних служб знизилась до 2,48 бали. Мешканцям Дніпра пропонувалось оцінити діяльність міських комунальних служб за п’ятибальною шкалою, в якій «один» – мінімальна оцінка, а «п’ять» – максимальна. «П’ятірки» поставили 1% опитаних, а «четвірки» – 15%. Понад третина респондентів (35%) оцінила результати діяльності комунальників на «трійку». «Двійки» та «одиниці» поставили 26,5% та 21% відповідно. 1,4% дніпрян не визначились із власними оцінками. Таким чином, середньозважена оцінка роботи комунальників знизилась майже на чверть балу з червневого показника (2,68 бали).

Середньозважена оцінка містянами діяльності дніпровських правоохоронних органів становить 3,05 балів. Жителям Дніпра пропонувалось оцінити діяльність міських правоохоронних служб за п’ятибальною шкалою, в якій «один» – мінімальна оцінка, а «п’ять» – максимальна. Як стало відомо, «п’ятірки» правоохоронцям свого міста поставили 5,7% опитаних дніпрян, а «четвірки» – 30,7%. На думку майже третини мешканців Дніпра (30,9%), робота правоохоронців заслуговує на «трійку». Інші опитані (15,3% та 11,1%) поставили «двійки» та «одиниці» відповідно. 6,3% опитаних не визначились із відповіддю. У серпні середньозважена оцінка дещо зросла, хоча вже декілька місяців знаходиться у межах коридору від 3,02 до 3,26 балів.

Серпневе опитування «Дніпровський омнібус» - Фото №1

Серпневе опитування «Дніпровський омнібус» - Фото №2


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика