У відкритому доступі на різноманітних інтернет ресурсах безліч інформації про нас.
Щоб дізнатись, які саме дані можуть про вас отримати інші люди, можна особисто перевірити через кілька реєстрів та сервісів. Вони стануть у пригоді й у випадку, якщо необхідно знайти родича або друга, з яким давно загублений зв’язок.
Відкриті державні реєстри
Існує досить багато реєстрів з інформацією про людей. Тринадцять державних реєстрів зібрано в Кабінеті електронних сервісів. Для пошуку людини в них достатньо знати її прізвище, ім’я та по батькові.
В першу чергу в пошуках знайомого можна звернутись до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Якщо ваш знайомий хоч колись займався бізнесом, велика ймовірність, що в цій базі ви знайдете його адресу та номер телефону. В цій же базі буде видно, якими видами діяльності людина займається чи займалась, коли була зареєстрована.
В цьому реєстрі відповідь на запит надається безкоштовно, однак деякі сервіси, наприклад, Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, потребують не тільки оплати, а й авторизації за допомогою електронного цифрового підпису.
В Єдиному державному реєстрі судових рішень просто за прізвищем, ім’ям та по батькові можна отримати кілька судових ухвал та рішень, в яких згадується людина з такими даними. З цих документів ви можете дізнатись тільки про суть справ, однак адреси та інші особисті дані в них зашифровані.
Якщо людина працювала або працює держслужбовцем, була депутатом любого рівня, то в останні роки вона мала подавати електронні декларації. Всі вони розміщені в Єдиному державному реєстрі декларацій. Тут вся чутлива інформація схована і позначена як конфіденційна. Ви не дізнаєтесь ані адреси квартир і будинків, ані номера телефону.
Однак декларації цінні тим, що надають багато іншої інформації про людину, за якою її можна ідентифікувати та розшукати. Це такі дані, як назва місця роботи і посада, розмір зарплати, кількість і площа нерухомості та земельних ділянок, імена батьків, дітей, дружини/чоловіка і навіть їх громадянство, назви та адреси юридичних осіб, в яких людина має якусь частку, та їх коди в державному реєстрі, автомобілі, якими володіє особа або пов’язані з нею родичі.
В державних реєстрах можна дізнатись, чи не знаходиться людина у розшуку, а також про її борги, наприклад, з аліментів. Щодо податкового боргу, можна дізнатись не тільки його розмір, а й причини утворення.
Якщо ви знаєте ідентифікаційний код особи (РНОКПП), можна дізнатися, якою нерухомістю вона володіє та автомобілем.
Недержавні сервіси
Добре економлять час так звані сервіси комплексної перевірки. Найбільш відомі з них – YouControl або OpenDataBot.
YouControl шукає по кількох відкритих державних реєстрах одночасно і видає ціле досьє на людину. Однак частина інформації відкривається тільки в платному доступі на підписці.
OpenDataBot також акумулює інформацію з кількох відкритих державних реєстрів і працює в месенджері. Це досить зручно робити через смартфон, якщо доводиться регулярно перевіряти людей. Просто йдете за його питаннями й обираєте потрібні дані.
Олена Костенко, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Прегелянути коментарі (1)