ШІ допоможе розміновувати Україну
Для розмінування України використовуватимуть штучний інтелект. Спеціальний електронний асистент аналізуватиме, як найбільш ефективно та в мінімальні роки можна буде очистити територію від небезпечних предметів.
Відповідну угоду про співпрацю підписало Мінекономіки та технологічна компанія Palantir.. Це допоможе залучити сучасні технічні рішення до гуманітарного розмінування України, повідомили у пресслужбі українського уряду.
Компанія Palantir спеціалізується на аналізі великих даних. Її досвід та передові технології уряд планує використовувати для оптимізації процесу розмінування в Україні, зокрема на базі штучного інтелекту — Palantir (AIP).
ШІ повинен буде отримати доступ до державних та приватних баз даних та надавати поради щодо гуманітарного розмінування. Наприклад, визначити, які сільськогосподарські землі найбільш вигідно розчистити від небезпечних предметів у першу чергу, щоб отримати максимальний прибуток від їхнього використання.
Крім того, асистент даватиме поради стосовно способів розмінування окремих територій, визначатиме, розмінування яких земель у першу чергу найкраще вплине на безпеку людей, і в цілому автоматизує частину процесів.
Читайте також: В Україні планують розмінувати майже вдвічі більше сільськогосподарських земель ніж торік
В уряді вважають, що застосування таких передових технологій дозволить розмінувати українські землі максимально швидко та з мінімальними витратами. Наразі, за даними Міністерства економіки, потенційно забрудненими в Україні є 156 000 кв. м.
«Гуманітарне розмінування — нульовий етап відновлення України. Наразі потенційно забрудненими є 156 000 квадратних кілометрів землі, в зоні ризику перебувають понад 6 мільйонів українців. Саме тому прискорення гуманітарного розмінування, зокрема завдяки співпраці з такими технологічними компаніями як Palantir — це можливість зберегти життя людей та швидше розпочати відбудову України», — сказала міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Читайте також: Україна стала однією з найбільш замінованих країн світу
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!