Школа у смартфоні можлива вже сьогодні
10 вересня на базі Новолександрівської ОТГ відбувся перший в Україні семінар за темою «Школа у смартфоні». Семінар для представників об’єднаних територіальних громад Дніпропетровщини організовано за підтримки Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».
«Новоолександрівська ОТГ стала першою у процесі діджиталізації області, більше того, це перша зустріч освітян присвячена теми діджиталізації, яка відбувається на теренах України», – сказала директорка Дніпропетровського ЦРМС Олена Тертишна.
Тема відображає трендові речі, які наразі активно обговорюються та впроваджуються в Україні. Задекларована на державному рівні діджиталізація передбачає, перш за все вирішення важливих питань: вільний доступ громадян, місцевої влади, неприбуткових організацій та бізнесу до визначення місцевих питань, надання пропозицій їх вирішення, підтримки рішень в спільному ІТ-середовищі. Також вирішення проблеми вимагає нової архітектури для користувачів. Зазвичай, це веде саме до рішень та створення програмного забезпечення для смартфонів. Адже смартфон – пристрій, який поруч мало не 24 години на добу.
Як було зазначено на семінарі, діджиталізація — один з ключових факторів підсилення успіхів ОТГ у впровадженні реформ. Офіційні сайти громад дозволяють швидше налагоджувати контакт з усіма аудиторіями — від місцевих мешканців до бізнесу, інвесторів та туристів. Тобто, сайт громади – це, перш за все, простір для побудови діалогу: між керівництвом та мешканцями громади, між сусідніми громадами, туристами та партнерами, інвесторами тощо.
Наразі набільш реальною ввижається діджиталізація освіти. Сьогодні це – головний тренд розвитку освітніх систем майже в усіх країнах світу. Україна теж намагається перебувати в загальному тренді: створюються електронні підручники, у класах з’являться інтерактивні дошки, у школах впроваджується електронний документообіг, підключення Інтернету тощо.
Програмою семінару було передбачено презентацію «Освітній простір ОТГ: надбання та шляхи розвитку» Олександра Візіра, голови Новоолександрівської ОТГ.
«Дніпропетровський ЦРМС дав нам поштовх до змін крізь призму діджиталізації освіти. «Школу у смартфоні» ми побачили минулого року у Польщі, під час навчального візиту, організованого Програмою «U-LEAD з Європою», – коментує кроки розвитку Олександр Овсюк, директор КЗ Новоолександрівський НВК. Проект «Школа у смартфоні» є частиною великого проекту «Держава у смартфоні».
Крім того, учасникам семінару презентували шкільну платформу ХХІ століття – SMLS «Сучасна школа – цифрова школа» та провели екскурсію по школі з акцентом на відкритість системи доступу до освітнього простору.
«Можна сперечатися та чинити опір, проте факт: процес діджиталізації – це вимога часу і це нормально, навіть стає вже природньо. Ми звикли до електронних комунікацій: онлайн банкінг, месенджери тощо. Це прозоро, зручно, економить час. Новоолександрівка прийняла рішення і зробила перший крок на шляху розвитку себе як цифрової громади. Для інших громад – це інформація для роздумів, а час розставить все по своїх місцях», – коментує прогресивний розвиток громади Олена Гладка, радниця з муніципальних послуг Дніпропетровського ЦРМС.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!