Навчальний заклад у селі збираються закрити, а дітей перевести до школи у с. Іванопілля. Батьки та вчителі проти таких дій.
«Я багатодітна мама, у мене п’ять дітей, чотири із них навчаються у сільській школі. До найближчого освітнього закладу сім кілометрів, а на шляху до нього блокпост та погана дорога взагалі. Мені, щоб зібрати всіх до школи треба розбудити дітей о п’ятій ранку, щоб вони встигли по черзі вмитися та поснідати. Для них це буде тяжко і фізично і морально, бо вони вже звикли до своєї школи» – каже матір учнів школи Олена Бабенко.
Вчителі як можуть намагаються захистити рідну школу.
«Я працюю вчителем французької та німецької мов вже 4 роки. Коли дізналася, що заклад збираються закрити, то одразу подзвонила на гарячу урядову лінію, потім подзвонила на телеканал, там моєї подруги син працює. Потім звернулася до начальника відділу освіти, хотіла її умовити, донести що вона неправильно чинить. Я їй розказала, що зараз у підвішеному стані знаходяться вчителі, батьки, діти та молодий директор » – розповідає про свою реакцію вчителька навчального закладу Валентина Земцова.
Учні також кажуть, що дуже люблять свою школу й не хочуть переходити до іншої. Зараз там навчається 52 дитини. Діти як із рідного села, так і з сусідніх населених пунктів відвідують цей заклад.
Всіх вихованців планують перевести до іванопільської школи. Для того, щоб їм було більш комфортно добиратися, пустять автобуси. Керівництво райради каже, що утримувати цей навчальний заклад фінансово не вигідно.
«Щоб школа функціонувала необхідно близько 4 млн. грн на рік. Один учень обходиться більше ніж в 30 тис. грн за навчальний період. Вчителів місцевих тут немає, всі вони приїжджають. Тож, ми завжди рахуємо свої кошти. Хочемо, щоб наші учні мали повноцінну освіту, тому ідемо на такий крок» – прокоментувала заступник голови Костянтинівської районної ради Лариса Степаненко.
Тож наступного року вчителі та вихованці Олександро – Шультівської школи вже будуть викладати на навчатися у інших школах.
Юлія Дерека
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!