Школярі Донеччини та Луганщини презентували власні проєкти на міжнародному симпозіумі

8031
коментарі відсутні

Школярі Донеччини та Луганщини презентували власні проєкти на міжнародному симпозіумі

Перший міжнародний симпозіум проєкту Misto to Go School відбувся вихідними, 18 та 19 грудня, у Миколаївській школі №3. Це фінальний етап “Школи культурних ініціатив громадянського суспільства”, яка розпочалася у вересні 2021 року. Восени учні шести шкіл Донеччини та Луганщини зібралися, щоб вигадати нове майбутнє та перспективи для областей.

 

Школярі Донеччини та Луганщини презентували власні проєкти на міжнародному симпозіумі - Фото №1

 

Школярі Донеччини та Луганщини презентували власні проєкти на міжнародному симпозіумі - Фото №2

Цей проєкт є одним з тих, що отримав фінансову підтримку Міністерства закордонних справ Німеччини в межах програми з розширення співпраці з представниками громадянського суспільства в країнах Східного партнерства.

 

Школярі Донеччини та Луганщини презентували власні проєкти на міжнародному симпозіумі - Фото №3

 

“Ця програма надає широку підтримку необхідним трансформаційним процесам всередині суспільства та передбачає весь спектр проєктів в області культури, освітньої політики. Проєкти спрямовані на укріплення плюралізму, підтримку діалогу всередині громадянського суспільства про систему цінностей”, – зазначила пані Генеральний консул Німеччини в Донецьку, з тимчасовим офісом у Дніпрі Таня Байєр.

 

Впродовж трьох місяців на семінарах, воркшопах та дискусіях з українськими та іноземними експертами в області культури, мистецтва та громадських ініціатив підлітки створювали концепції проєктів змін. 

 

Школярі Донеччини та Луганщини презентували власні проєкти на міжнародному симпозіумі - Фото №4

 

“Донбас – це потужний регіон, у якому багато болю. Цей біль дуже різний, але його відчувають всі. Цей біль треба пропрацювати. Він має піти геть. І цю енергію треба  направити у вірне русло”, – каже тьюторка проєкту Вікторія Городинська.

Під час симпозіуму команди презентували свої напрацювання компетентному журі, яке мало обрати одного переможця. Теми проєктів найрізноманітніші: від створення дитячого телебачення – до облаштування скверу для закоханих, від клубу спілкування у компанії пухнастих тваринок – до простору, в якому дівчата здобуватимуть навички захисту від насилля. 

 

Школярі Донеччини та Луганщини презентували власні проєкти на міжнародному симпозіумі - Фото №5

 

Переможцем було обрано проєкт Миколаївської ЗОШ №3 “Твоя назва”, що передбачає створення шкільного телебачення. За словами заступниці директора з виховної роботи Ольги Бакухи, ця тема є дуже актуальною для громади, яка практично не має місцевих ЗМІ. Тож така ініціатива може з часом масштабуватися. 

 

Школярі Донеччини та Луганщини презентували власні проєкти на міжнародному симпозіумі - Фото №6

 

Учасники симпозіуму отримали сертифікати, а проєкт-переможець буде презентований в Академії Миру в Кобленці “Friedensakademie Rheinland Pfaiz der Universitat Koblenz Landau”. 

Для гостей підготували багато цікавинок. Простір школи перетворили на велику інсталяцію з театральних вистав, залів для перегляду відео, фотовиставок тощо. Перший день заходу завершився прем’єрою альбому “Нова симфонія Донбасу”, яку берлінський музикант Юрій Гуржи створив разом з учнями прифронтових шкіл у 2020 році в межах проєкту Misto to Go-2. 

 

Школярі Донеччини та Луганщини презентували власні проєкти на міжнародному симпозіумі - Фото №7

 

У неділю провели лекції на культурні та соціальні теми, показали прем’єру театрального фільму “Сліди тих, що вижили або Герої мого часу”, прем’єру театрального фільму “INSTAFILM” та виставу учнів Миколаївської школи №3 про концтабори “Танго Смерті”. Після них підбили підсумки у дискусіях з глядачами та учасниками проєкту в онлайн та офлайн-форматах.

Матеріал опублікований в рамках проєкту “Покращення контенту локальних медіа через розвиток комунікацій та медіаграмотності у громадах” за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика