Школярі на уроках фізкультури опановують самбо і хореографію
Близько тисячі учнів, друга іноземна – французька, парні уроки, самбо і хореографія. Покровська опорна школа зовсім недаремно має статус найкращої в Донецькій області.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
До освітньої екосистеми «Мрія» долучилися 500 шкіл і процес інтеграції продовжується: деталі
Державна цифрова освітня екосистема «Мрія» продовжує активно розширюватися. Станом на травень 2025 року до її мережі приєдналося вже 500 шкіл із 18 регіонів України. За прогнозами, вже до кінця поточного року ця кількість може зрости ще на тисячу, повідомляє МОН.
Після пілотного етапу, що охоплював 40 шкіл, платформа почала працювати як у міських ліцеях, так і в невеликих сільських навчальних закладах. Частина шкіл уже використовувала цифрові інструменти, інші ж переходили з паперових журналів. Наразі отримано близько 4000 заявок на підключення.
На платформі доступні зручні функції для всіх учасників навчального процесу. Учням і батькам вона спрощує доступ до навчання, вчителям зменшує адміністративне навантаження, а державі надає дані для ефективних управлінських рішень. Будь-яка школа може легко долучитися до системи за підтримки команди «Мрії».
Реалізація проєкту здійснюється спільно з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством освіти. Міністр Михайло Федоров відзначив, що «Мрія» значно полегшує взаємодію учнів, вчителів і батьків, а міністр освіти Оксен Лісовий наголосив на комфорті, який платформа забезпечує вчителям і школярам.
Освітня система пропонує інструменти для організації часу, складання розкладів, відстеження успішності, онлайн-спілкування та доступу до освітніх матеріалів. Вона вже працює у школах із дистанційним і офлайн-навчанням — навіть у найскладніших умовах, зокрема прифронтових чи віддалених регіонах.
Читайте також: «Книга-мандрівка. Україна» запускає новий освітній проєкт для вчителів, батьків та учнів початкової школи
Як долучитися?
Приєднатися до «Мрії» можуть вчителі, школи або органи місцевої влади. Кожна школа ухвалює рішення про під’єднання самостійно після зустрічі-знайомства. Після консультацій команда платформи навчає персонал, налаштовує програмне забезпечення та забезпечує безперебійну підтримку для інтеграції системи в освітню діяльність.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Регіональним журналістам пропонують підвищити рівень медіаграмотності
Медійників запрошують взяти участь у вечірній школі, отримати нові знання та підвищити рівень медіаграмотності. Про це повідомляють в ГО «Український інститут медіа та комунікації».
В Україні стартує навчальна програма для регіональних журналістів. ЇЇ реалізують представники громадської організації «Український інститут медіа та комунікації» за підтримки ЮНЕСКО та уряду Японії. Регіональних журналістів запрошують до участі у вечірній школі «[Re]Inforce з медіа- та інформаційної грамотності». Навчання триватиме з 19 до 29 травня 2025 року.
Програма тренінгу складається з шести занять:
- 19.05 (понеділок), 16:30-19:00 Пошук та перевірка джерел інформації (Олена Чуранова);
- 21.05 (середа), 17:00-19:00 Гендерна дезінформація (Ольга Білоусенко);
- 22.05 (четвер), 17:00-19:00 Виявлення фейків та інших видів дезінформації (Тетяна Матичак);
- 26.05 (понеділок), 17:00-19:00 Висвітлення конфліктно чутливих тем (Євгенія Подобна);
- 28.05 (середа), 17:00-19:00 Професійні стандарти та етика використання ШІ (Діана Дуцик);
- 29.05 (четвер), 17:00-19:00 Відповідальність за поширення дезінформації та іншого шкідливого контенту (Тетяна Авдєєва).
Під час навчання кожен учасник має створити коротке відео для YouTube на тему медіа та інформаційної грамотності. Автори п’яти найкращих відео отримають гонорар та запрошення на офлайн воркшоп у Київ. Для участі у вечірній школі необхідно заповнити аплікаційну форму до 16 травня.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
«Книга-мандрівка. Україна» запускає новий освітній проєкт для вчителів, батьків та учнів початкової школи
«Книга-мандрівка. Україна» запускає новий освітній проєкт для вчителів та учнів 1 – 4 класів. Проєкт є дитиноцентричним та включає воркбук з уроками про історію та культуру України. Цикл з 5 занять розпочинає урок, присвячений Дню пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи. Доступ до уроку можна отримати онлайн.
Команда проєкту запускає нову ініціативу — «Книга-мандрівка. Освіта», мета якої надати викладачам готові уроки для учнів 1-4 класів, щоб посилити культурне, історичне і громадянське виховання дітей у школах. “Зошит-мандрівка” розкаже школярам про культуру, історію і традиції України в цікавому та доступному форматі. «Книга-мандрівка. Україна» — це проєкт, який з 2018 року створює ілюстровані видання та мультфільми у форматі едьютейнмент для дітей та дорослих.
Запуск проєкту присвячений до Дня пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, адже ця сторінка з історії України лягла в основу одного з перших мультсеріалів «Книги-мандрівки» 6 років тому та отримала схвальні відгуки глядачів. Зошит буде доступний у двох форматах – друкованому та електронному. Друкована версія доступна до передзамовлення на сайті, а окремі уроки вже можна завантажити за посиланням.
Ілюстрації із зошита-мандрівки
«Війна внесла корективи в життя кожного і в освітній процес зокрема. Ідея проєкту полягає в тому, щоб допомогти у цікавій та надихаючій формі вивчати своє минуле та сьогодення — чи то в підземній школі Харкова, чи у вимушеній еміграції чи, будучи виснаженим, після нічного обстрілу. Зошит-мандрівка стане у нагоді не тільки школам та міжнародним освітнім центрам за кордоном, а й батькам дітей віком 6-12 років – разом із зошитом вони отримають готовий інструмент, щоб підкорити дитячу увагу» — ділиться авторка проєкту Ірина Тараненко.
«Книга-мандрівка. Освіта» включає в себе інтерактивний зошит-мандрівку із розробленими 5 уроками у форматі едьютейнмент, які через гру познайомлять дітей з минулим України та розкажуть про її сьогодення. Автори проєкту адаптували матеріали до очного, дистанційного та змішаного навчання, а також використали сучасні методики та інтерактивні матеріали.
«Це наш спосіб допомогти дітям знайти точку опори — у власній історії, мові та культурі. Навіть якщо навколо — темрява підвалу чи чужина за кордоном» – діляться автори проєкту.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Отримай фах соціального працівника безкоштовно: вступ до Донбаського державного педагогічного університету
Донбаський державний педагогічний університет запрошує на навчання за спеціальністю «Соціальна робота та консультування». Якщо ви прагнете змінювати суспільство на краще та реалізувати себе у сфері допомоги людям — ця освітня програма саме для вас.
Освітні програми
Абітурієнтам пропонуються такі напрями підготовки:
-
Соціальна робота
-
Соціальне забезпечення
Навчання безкоштовне
Студенти можуть здобути вищу освіту за ваучером, що дозволяє навчатися без фінансових витрат.
Можливості працевлаштування
Випускники програми мають широкі можливості кар’єрного розвитку. Серед потенційних сфер роботи:
-
міжнародні благодійні та гуманітарні організації;
-
соціальні установи та служби захисту населення;
-
громадські організації, що працюють у сфері соціальної підтримки.
Це фах, що дозволяє не лише реалізувати себе професійно, а й впливати на реальні зміни в суспільстві. Соціальні працівники затребувані в Україні та за кордоном, з перспективою гідної оплати праці та професійного зростання.
Як подати заявку
Для отримання детальної інформації звертайтесь за телефоном: (095) 67 27 112
Заповнити анкету для вступу можна також за посиланням, зазначеним у QR-коді на зображенні
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Держава покриє вартість навчання для дітей ветеранів, полеглих воїнів та кількох інших категорій: деталі
Діти ветеранів війни та полеглих військових, які навчаються на контрактній основі у закладах фахової передвищої та вищої освіти зможуть отримати компенсацію вартості навчання. Держава сплатить повну вартість за навчання у закладах усіх форм власності, незалежно від раніше отриманого ними рівня освіти, на відповідний навчальний рік.
Відповідну постанову про реалізацію експериментального проєкту Мінветеранів прийняв Кабінет Міністрів, повідомило Міністерство у справах ветеранів України.
Проєкт передбачає повну річну оплату навчання для дітей ветеранів й ветеранок, а також дітей полеглих захисників України, які навчаються за контрактом.
Сповіщення про можливість отримати державну допомогу надійде через мобільний застосунок «Дія» й потрібно буде лише підтвердити його.
Читайте також: Як вступатимуть до вишів у 2025 році: МОН визначило правила та спеціальності з творчим конкурсом
Отримати державну допомогу на оплату навчання зможуть:
- діти, які мають статус члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України
- діти осіб з інвалідністю внаслідок війни
- діти учасників бойових дій, визначених у пунктах 19-25 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
- діти осіб, які мають статус зниклих безвісти за особливих обставин
- діти осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України
- діти осіб, визнаних постраждалими учасниками Революції Гідності
Також зазначається, що діти, які навчаються на контрактній основі, відомості про підставу отримання якої внесені в ЄДЕБО (Єдиної державної електронної бази з питань освіти), автоматично отримають сповіщення через у застосунку «Дія».
Кошти буде зараховано на спеціальний рахунок закладу освіти. Ті суми, які вже були сплачені, заклад освіти поверне.
«Зверніть увагу: відомості про те, що студенти мають спеціальний статус можуть бути надані до закладу освіти для отримання допомоги», — зазначили у пресслужбі.
Про деталі щодо старту проєкту оголосять пізніше.
Читайте також: Один із найбільших освітніх проєктів у світі починає працювати в Україні: що пропонують та як зареєструватись
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!