Школярі зможуть обирати профіль навчання: в уряді затвердили новий державний стандарт профільної середньої освіти

Новий стандарт застосовуватимуть в академічних ліцеях (10–12 класи), закладах професійної (професійно-технічної), а також фахової передвищої та спеціалізованої освіти. Як повідомляють в Міністерстві освіти і науки України, такий підхід дасть можливість навчатися за академічним або професійним спрямуванням.

За новим державним стандартом школярі та студенти зможуть обирати профіль навчання. Учням запропоновані будуть предмети або інтегровані курси для поглибленого чи професійно орієнтованого вивчення, а також інтегровані курси поза профілем. Навчатися по-новому школярі та студенти почнуть з першого вересня 2027 року. До цього часу триватиме підготовка до реформи. Пілотний старт запланували на 2025 рік.

Що впроваджують за новим стандартом в українську освіту:

  • Вибір профілю навчання, як-от: математичний, STEM, IT, мовно-літературний тощо;
  • Години для вивчення навчальних предметів / інтегрованих курсів за вибором. (Кількість цих годин зростатиме з кожним роком навчання);
  • Інтегровані курси / навчальні предмети за обраним профілем: 10 клас — 280 годин, 11 клас — 315 годин, 12 клас — 420годин;
  • Інтегровані курси / навчальні предмети поза обраним профілем: 10 клас — 140 годин, 11 клас — 315 годин, 12 клас — 420 годин;
  • Обов’язкові для всіх інтегровані курси / навчальні предмети: 10 клас — 840 годин, 11 клас — 630 годин, 12 клас — 420 годин.

Найбільша кількість годин на обов’язкові предмети буде в 10 класі, оскільки цей рік буде адаптаційним. Учні мають визначитися з обраним профілем, у них буде можливість по-новому поглянути на різні предмети. Після 10 класу учні, якщо це буде потрібно, зможуть змінити профіль навчання.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies