Шлях вугілля: із США до України, зі Сходу України до РФ

5268
коментарі відсутні

Шлях вугілля: із США до України, зі Сходу України до РФ

Як повідомило Посольство України у Сполучених Штатах Америки 21 серпня з морського порту Балтимор до України відправилася перша партія американського енергетичного вугілля для потреб ПАТ «Центренерго» у обсязі 62 тисяч тон.

Загалом згідно із контрактом компанія «Центренерго» у 2017 році повинна придбати 700 тисяч тон антрациту в американської Xcoal Energy & Resources.

Як відомо необхідність цього кроку постала після торгівельної блокади територій самопроголошених «ЛДНР» взимку-навесні 2017 року, коли Україна відмовилася купувати вугілля з непідконтрольних територій.

Ця відмова призвела до того, що на складах шахт самопроголошених ЛДНР скупчилася маса вугіллі, реалізувати яке не було можливості, то ж гірників доводилося відправляти у безоплатні відпустки.

У червні «голова» самопроголошеної «ДНР» Олександр Захарченко визнав, що із звичних 100 тисяч тон реалізується усього 43 тисячі, а у липні «голова парламенту» самопроголошеної республіки Деніс Пушилін заявив, що ДНР незважаючи на політичні розбіжності з Україною все ще зацікавлені в поставках палива Києву, але здійснювати продаж вугілля важко з-за блокади.

«Для України ми найзручніший варіант в плані логістики і ціни з усіх постачальників вугілля для електростанцій»,- цитували Пушиліна російські ЗМІ.

Але Україна обрала американське вугілля.

У той же час заступник міністра енергетики РФ Анатолій Яновський зазначив, що поставки американського вугілля не вплинуть на обсяги поставок вугілля з Росії.

«Я не думаю, що це виявиться істотним фактором для нас з однієї простої причини – ми поставляємо в Україну в основному коксівне вугілля для металургійних підприємств. При цьому Україна отримувала енергетичне вугілля з ДНР і ЛНР», – заявив заступник міністра.

Цікаво що при цьому деякі російські енергетичні підприємства самі страждають від нестачі енергетичного вугілля, котре судячи з усього змушені компенсувати за рахунок вугілля з самопроголошеної ЛНР.

В кінці липня стало відомо, що проблеми з поставками вугілля можуть призвести до консервації більшої частини енергоблоків Новочеркаської ГРЕС. Більше того, як стало відомо на засіданні уряду Ростовської області один з енергоблоків Новочеркаської ГРЕС вже зупинено, а до 2021 року можуть бути законсервовані ще сім енергоблоків, в результаті чинним залишиться тільки один.

Така ситуація склалася через зрив контрактних зобов’язань ростовської шахти «Обухівська», що за іронією долі належить компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова. Замість 80 тисяч тон, як пишуть російські видання, шахта відвантажила усього 4500 тон вугілля, до того ж неналежної якості. Інший же постачальник більший пріоритет віддає експорту вугілля.

Словом, Новочеркаська ГРЕС стала перед загрозою закриття.

І от 22 серпня той самий заступник міністра енергетики РФ Анатолій Яновський повідомив, що вугілля з самопроголошених ДНР і ЛНР, що надходить у Росію, споживається на Новочеркаської ГРЕС, а також йде транзитом через російську територію на експорт.

«Споживається на Новочеркаської станції, а основний обсяг транзитом через територію Росії йде на експорт», – сказав він, відповідаючи на питання про постачання вугілля з Донбасу до Росії.

Яновський не уточнив, про яких обсягах експорту йде мова, повідомляє Rambler News Service.

А далі починається найцікавіше.

17 серпня сайт «Новини Донбаса» повідомляє, що російська компанія налагодила вивіз вугілля із самопроголошеної «ЛНР» повз «бюджет» республіки, що викликало різке невдоволення ватажка «народної республіки» Ігоря Плотницького.

«І Красний Луч, Антрацит, і Перевальськ частково. Ви думаєте, я не в курсі, що через ваші райони вже налагодили практично вивіз вугілля з наших територій. Якщо хоч одна машина вийде з цих територій не туди, куди потрібно, відповідатимуть прокурори та голови», – наводить сайт слова Плотницького в ході наради з «мерами» міст під контролем «ЛНР», яку транслювала «ДТРК ЛНР».

Як пояснив у ході «наради» очільник окупаційної адміністрації міста та Антрацитівського району Анатолій Андрієнко видобутком вугілля в Антрациті займається компанія «Россервис», що сплачує усі податки в бюджет «ЛНР».

Видобуток вугілля на території Антрациту ТОВ «Россервис» може здійснювати до 17 березня 2019 року, йдеться у реєстрі виданих дозволів «держгірпомнадзору ЛНР». Ідентифікаційний номер підприємства у відкритих джерелах «ЛНР» відсутня. Зазначено, що компанія зареєстрована в Антрациті по вулиці Олега Кошового, 2.

У той же час у Росії зареєстрована компанія з аналогічною назвою. В Єдиному держреєстрі юридичних осіб РФ місцем реєстрації ТОВ «Россервис» значиться місто Новочеркаськ Ростовської області. Того самого міста, ГРЕС якого відчуває нестачу вугілля що може призвести до зупинки більшої частини енергоблоків.

То ж можна припустити що російські компанії налагодили незаконний вивіз «чорного золота» з непідконтрольних районів Донецької та Луганської областей, обманюючи не лише Україну, але фактично й ватажків сепаратистів.

Микита Сініцин


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика