Швидке відновлення: благодійники надають грошову допомогу на ремонт житла, що постраждало через обстріли на Донеччині

Жителі Донецької області, чиї будинки постраждали від ворожих обстрілів, можуть розраховувати на фінансову підтримку від громадської організації «Аваліст». Благодійники, в межах проєкту «Центри гуманітарної допомоги на базі місцевих громад східної частини України, забезпечення легких ремонтних робіт та середньої складності, невідкладне гуманітарне реагування, фінансова допомога» надають грошову допомогу всім, хто цього потребує. На відміну від багатьох благодійних організацій тут не йдеться про конкретні суми, а також ті чи інші категорії населення.

Скоро зима і всі люди мають жити у теплі

За словами проєктної менеджерки ГО «Аваліст» Софії Малик, програма підтримки охоплює Донецьку область та місто Барвінкове Ізюмського району Харківської області, яке також зазнало серйозних руйнувань через російські обстріли. Головна мета – забезпечення жителів регіону можливістю провести зиму у своїх відновлених та захищених від холоду домівках.

«Тільки протягом серпня (2024 року – ред.) на отримання цільової грошової допомоги на ремонт зареєстровано понад 50 домогосподарств у місті Барвінкове,  близько 20 у Святогірську та 20 у Слов’янську», – говорить Софія Малик.

Нині команда продовжує діяльність і люди звертаються, щоб отримати допомогу та відновити житло. Зокрема місцева жителька Слов’янська Людмила подала заявку на отримання грошової допомоги. Жінка розповіла, що її житло постраждало від обстрілів ще влітку 2022 року. Але впродовж цього часу вони з чоловіком категорично не хотіли відновлювати вікна – очікували закінчення війни. Проте зараз, з огляду на складну ситуацію в енергосистемі, вирішили, що треба закривати тепловий контур і жити в комфорті.

Отримати допомогу на ремонт житла можуть всі

В організації наголошують, що програма не передбачає якихось конкретних умов і подати заявку на отримання грошей для ремонту пошкодженого житла може кожен житель Донеччини.

«Тобто ми не говоримо про те, що у пріоритеті родини з дітьми, особи з інвалідністю, пенсіонери тощо. Ми прагнемо надати допомогу всім жителям регіону, чиє житло постраждало внаслідок російських обстрілів. Не вимагаємо навіть документів про право на власність, але людина має підтвердити, що проживає у квартирі чи будинку, тож можна просто надати документ з пропискою за конкретною адресою. Для нас важливо підтримати всіх жителів регіону напередодні зими», – пояснює менеджерка проєкту.

Відмінність програми полягає і в тому, що у ній не передбачена якась фіксована сума грошової допомоги на ремонт пошкодженого житла.

«Все залежить від потреб того чи іншого домогосподарства. Комусь потрібно встановити вікна, комусь – двері, а у когось в будинку пошкоджено покрівлю через обстріли. То як ми можемо встановити якусь конкретну суму? Ми надаємо кошти з огляду на ситуацію після того, як наші експерти на місці з’ясують потреби людини, що подала заявку», – розповідає Софія Малик.

Виплати надходять на банківську картку двома траншами. Спочатку людина отримує половину визначеної суми та використовує ці кошти. Наприклад, можна купити або замовити вікна чи будівельні матеріали. Потім звертається до «Аваліст» і надає фінансовий звіт про використання коштів (чеки, договір про надання послуг чи товарів тощо).

«Ми бачимо, що гроші використовуються за цільовим призначенням і тоді здійснюємо переказ другої половини суми. І у цьому випадку ми не говоримо, що хтось купив ті ж самі вікна дешевше чи дорожче, головне – кошти ідуть на ремонт житла. Тож загальна сума, яку визначили, не змінюється, а людина може навіть трохи зекономити та купити якісь додаткові матеріали чи товари», – підсумувала менеджерка «Аваліст».

Читайте також ГО «Аваліст» надає всебічну підтримку жителям Донеччини

Наразі реєстрація на отримання грошової допомоги для ремонтів пошкодженого внаслідок війни житла триває. Дізнатись подробиці можна з понеділка по п’ятницю (9:00-16:00) за номером телефону: +380507001296.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies