Шиють іграшки та вироби для реабілітації дітей – майстерня «Кожна зможе» об’єднує спільною метою місцевих та переселенців у Черкасах

Понад 250 іграшок та допоміжного обладнання для відновлення виготовили відвідувачки творчої майстерні «Кожна зможе» у Черкасах. Вироби передали до реабілітаційних закладів області. Виготовляли іграшки як з тканини, так і з пряжі. Облаштувала майстерню громадська організація з Донеччини «Центр підтримки громадської активності «Крила». Про свої досягнення розповіли під час форуму творчих жінок «Кожна зможе. Коло підтримки».

Як з’явилась ідея облаштувати майстерню

В’язані гачком котики, ведмедики, овочі та фрукти – такі іграшки зробили учасниці творчої майстерні «Кожна зможе». Крім того, на стенді є і пошиті з тканини зайчики на дерев’яних ліжечках, гуси з блакитно-жовтими стрічками на шиях, м’ячики тощо. Це приклади того, що передали дітям з інвалідністю, які нині перебувають у різних реабілітаційних установах Черкащини.

Майстерню «Кожна зможе» створила команда громадської організації з Донеччини «Центр підтримки громадської активності «Крила». Об’єднання було зареєстроване у 2016 році. Тоді думали показати та розказати про красу сходу всій Україні.

«Шість років ми працювали над розвитком території. Останні два роки так вийшло, що ми вже допомагаємо із саморозвитком людей. Нашою цільовою аудиторією стали внутрішньо переміщені жінки та місцеві мешканки. Ми працюємо в Черкасах вже другий рік. За цей час облаштували майстерню в центрі, де ми виготовляємо потроху іграшки. Але цей проєкт особливий, тому що цього разу ми сфокусували свої зусилля, аби виготовити іграшки для дітей з інвалідністю на запит реабілітаційних центрів. Водночас наша мета була об’єднати жінок ВПО та місцевих мешканок заради спільної мети», – розповіла голова ГО «Центр підтримки громадської активності «Крила» Яна Синиця.

Засновниця майстерні «Кожна зможе» Людмила Юркова викладала в одному з училищ Донецька конструювання одягу. Після початку війни у 2014 році була змушена переїхати у Краматорськ. Людмила зізнається, тоді думала, що більше не повернеться до того, чим займалася раніше. З початком повномасштабної війни жінка була змушена вдруге переїхати і тут вже звернулася до творчості.

«Чому саме іграшка? Тому що в нашому житті дуже мало позитивних емоцій і коли Наталя (майстриня, яка виготовляє в’язані гачком іграшки -ред.) принесла котика вперше, то всі відреагували на нього. Ми зрозуміли, що добре, є таке від чого людина усміхається, за допомогою чого може відволіктися», – поділилася враженнями Людмила Юркова.

Яскраві вироби мотивують дітей

До майстерні «Кожна зможе» почали звертатися психологи, які займалися реабілітацією дітей. Фахівці просили пошити допоміжні вироби для відновлення, зокрема текстильні м’ячики, спеціалізовані подушки для ЛФК, сенсорні мішечки з різними крупами тощо. Майстрині обирали тканину, аби усе було якісно та водночас яскраво, щоб радувати дітей.

«Діти неважливо від того, чи є в них певні вади розвитку чи немає, потребують вони реабілітації чи ні – завжди краще реагуватимуть і долучатимуться до процесу, коли бачать якісь яскраві іграшки. Є така чудова подушечка жабка. Вона яскрава і її можна використовувати як іграшку, але у нас вона слугує обтяжувачем. У мене є хлопчик на реабілітації. Він не може самостійно сидіти. Дитина любить усе яскраве. Коли ми з ним вчилися утримувати тулуб і він сидів, я йому підмощувала валик під ноги, аби йому було зручно. Відповідно нам треба було розвести коліна і ми для цього використовували таку жабку. Вона викликала у нього багато емоцій і хлопчик хотів краще виконувати вправи», – зазначила фізіотерапевтка центру реабілітації Черкаської обласної дитячої лікарні Юлія Бондар.

Також майстрині «Кожна зможе» пошили адаптивний одяг на липучках. Комплекти передали до одного із закладів Черкас.

«У нас є дійсно важкі, лежачі дітки. І для них краще підходить саме цей адаптивний одяг, він на липучках. Я коли почала шукати в інтернеті, аби купити готовий, то виявляється ось такий комплект коштує 1 500 грн. Тому ми, звісно, залучали спонсорів, шукали. Люди відгукуються, серед них дуже багато молоді. Ми також звернулися до громадської організації «Крила» і навіть не очікували, скільки всього нам привезли: і цей адаптивний одяг, і так само чудові іграшки. При повітряній тривозі ми спускаємо дітей в укриття. Їм також страшно, вони це все відчувають і  люблять взяти з собою у ліжко таку іграшку. От дивишся: маленьке дитятко з яскравою іграшкою  усміхається», – розповіла старша медсестра Черкаського обласного центру медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям Наталія Лесечко.

Зацікавилися виробами творчої майстерні «Кожна зможе» не лише реабілітаційні заклади Черкас, а й інших областей. Проєкт ГО «Центр підтримки громадської активності «Крила» підтримала програма «Єднання заради дії». Водночас команда громадської організації шукатиме можливість, аби виготовляти такі іграшки й надалі.

Ірина Мартинова


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies