Як повідомляє на власній сторінці в Фейсбуці прес-центр об’єднаних сил на Донбасі упродовж минулої доби, 6 червня, ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишалася складною та контрольованою. Бойові дії тривали на окремих напрямках, переважно з застосуванням тільки стрілецької зброї.
Відзначається активізація російсько-окупаційних військ темної пори доби в районах населених пунктів Кримське, Новозванівка, Опитне, Мар’їнка, Водяне, Широкине. Загалом противник 25 разів порушував режим припинення вогню, з них 2 рази з застосуванням мінометів. Підрозділи Об’єднаних сил ставали на заваді провокаційним діям ворога та давали йому адекватну відповідь.
Під час бойових дій минулої доби, 6 червня, 2 військовослужбовця Об’єднаних сил загинули та 2 зазнали поранень.
За даними розвідки, противнику нанесено втрат: 5 окупантів знищено та 3 поранено.
«Сьогодні, упродовж ночі 7 червня, були ознаки загострення ситуації на Луганщині – окупанти 5 разів відкривали вогонь зі 120-мм та 82 –мм мінометів поблизу населених пунктів Кримське та Новотошківське. Ситуація контрольована Об’єднаними силами. Втрат наших військ поточної доби немає», – повідомив прес-центр.
Загострення на Донбасі викликало й непокоєння на міжнародній арені: вперше з січня поточного року в Раді безпеки ООН випустили заяву щодо війни на сході України. У ній засуджується порушення режиму припинення вогню й загибель невинних українців.
Так, вчора, 6 червня, в прес-службі постійної місії України при ООН повідомили про перше важливе рішення з початку року, прийнятому Радою ООН в Україні. Так, 29 травня Рада безпеки ООН ухвалила заяву щодо загострення ситуації на сході української держави.
«Рада Безпеки ООН прийняла заяву голови щодо ситуації в Україні, в якій висловлюється підтримка територіальної цілісності України, засуджуються порушення режиму припинення вогню й міститься заклик до висновку важкого озброєння», – зазначили представники постійної місії України при ООН.
Крім того, в Раді безпеки ООН нагадали, що на Донбасі порушуються мінські домовленості, що неприпустимо, адже в результаті загинули мирні жителі.
«Рада безпеки закликає до виконання зобов’язань і негайного виведення важких озброєнь згідно з мінськими угодами» – про це йдеться в заяві Ради.
Варто зазначити, що в документі вперше згадується гуманітарна ситуація. Зокрема, представники Ради безпеки вітають роботу своїх агенцій, які задіяні для вирішення «трагічної гуманітарної ситуації на Сході України».
За словами волонтера Андрія Римарука в останні дні Росія активно перекидає на Донбас важку гусеничну техніку й боєприпаси, й за даними місії ОБСЄ, тільки в Луганській області було зафіксовано близько ста танків, а в Широкіно – системи «Град».
«Також є інформація, що деякі російські кадрові офіцери отримали наказ із Генштабу РФ перед початком Чемпіонату світу з футболу зменшити кількість обстрілів. Але кількість техніки й боєкомплекту, які перетинають непідконтрольний адміністративний кордон України і Росії, дає можливість насторожитися і задуматися. Тим більше, що історично є гіркий досвід агресії РФ під час спортивних змагань», – зазначив волонтер.
Тим часом в самому Кремлі заявили, що очікують від Білого дому письмових пропозицій щодо представленого Росією проекту резолюції Радбезу ООН про розміщення на Донбасі миротворчої місії ООН на Донбасі.
«Під час зустрічі, що відбулася в січні, в Дубаї російська й американська сторони провели усний обмін думками щодо подальших кроків з імплементації Мінських угод і специфіки діяльності місії ООН. Тоді, по завершенні переговорів, помічник президента Росії Владислав Сурков сказав, що американський пакет пропозицій «виглядає цілком реалізованим», — заявив керівник Центру політичної кон’юнктури Олексій Чеснаков.
При цьому він додав, що тепер від спецпредставника Держдепартаменту США по Україні Курта Волкера «чекають відповідних письмових документів».
Разом з тим експерт відзначив, що «усних висловів тут недостатньо, оскільки мова йде про «конкретні й ретельно вивірені доповнення в проект резолюції Радбезу ООН, внесений Росією у вересні минулого року».
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!