Цілодобове водопостачання в кожний дім – такі амбітні плани ставить керівництво Сіверської міської ради. Поки рухаються поступово, міняють труби та обладнання, аби в селах була вода. На перспективу – розв’язання проблемних питань з водою і в самому місті.
Цього літа Сіверська громада приділила значну увагу питанням водозабезпечення. Заміна водогонів у селах стала можливою завдяки підтримці від донорів. Чеська гуманітарна організація «Людина в біді» надала труби та матеріали, роботи проводили силами комунальних підприємств, долучались також фермери.
У серпні оновили центральний водогін у Свято-Покровському. За проєктом, замінили понад 6 тис. км водопровідних труб різного діаметру. Роботи виконували представники КП «Вода Донбасу», допомогу надавали місцеві підприємці.
Труби також міняли в селі Серебрянка. З матеріалами також допомогла організація «Людина в біді». Тут працювали фахівці Серебрянського житлово-комунального підприємства. Спочатку прокладали пластикову трубу на ділянці від насосної станції до накопичувальної ємності, далі ведеться заміна труб на всіх вулицях села.
За словами Сіверського міського голови Андрія Черняєва, роботи виконані на 70%. Нове обладнання дозволить значно знизити енергоспоживання на насосній станції.
Безпечне водопостачання
Потребує вирішення проблема води в адміністративному центрі громади – місті Сіверськ. Тут вода подається населенню за графіком. Воду в місто подає КП «Компанія «Вода Донбасу», але тут не користуються каналом, а мають власні свердловини. Вартість води з водовідведенням – 25,86 грн.
«У нас проблемні труби, водовід проводили десь у 60-х роках минулого століття. Через зношеність – постійні аварії, запірної арматури мало. Щоб відремонтувати воду на одній вулиці, треба відключити пів міста», – розповідає очільник Сіверської громади.
Цього року Сіверська громада стала цільовою для ЮНІСЕФ з питань вирішення ситуації з водопостачанням. Тут проведуть велике дослідження та відпрацюють дорожню карту, як вирішити проблеми. Місцева влада матиме комплексне розуміння, що саме далі робити. Цей проєкт назвали «Безпечне водопостачання».
Дронівка з водою та без води
У селі Дронівка – найскладніша ситуація з водою. Тут нема водогону з питною водою. А на верхніх вулицях колодязі в людей остаточно висохли.
Для поливу городів та прання технічну воду качають з річки, там працює старезна водокачка. Проте для пиття користуються привізною водою. Зазвичай заливають її в спеціальні бетонні ємності обсягом до 3 кубів. Такі штучні колодязі є на багатьох подвір’ях.
Староста Дронівки Олександр Балабухін розповідає, що в селі живуть трохи понад 300 мешканців. Взагалі без води колодязі у людей по вул. Верхня, Придонецька та частково Шкільна. У селі користуються попитом вуличні колодязі, де поки є вода, хай і на глибині майже 20 метрів.
А цього літа додалось ще одне лихо. Через різке зниження рівню води в річці Сіверський Донець водозабір насосної станції в Дронівці став майже зневодненим. Саме він забезпечує місцевих жителів технічною водою.
Спочатку водопідвідну канаву до водозабірного колодязя місцеві жителі намагались прочистити своїми силами, розповідають у міській раді. Частково питання вирішили, але через спеку річка ще більше зміліла і рівень води знизився до критичного. Постав ризик до кінця літа взагалі залишитись без будь-якої води.
На допомогу прийшли військові 24-ї окремої механізованої бригади. Хлопці зайшли в мул та розчистили канаву.
Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!