Скандинавська ходьба: хто може займатися та що для цього потрібно

Цілий рік і майже за будь-якої погоди інструкторка зі скандинавською ходьби Олена Бугайова проводить два рази на тиждень заняття у Краматорську. Робить це жінка вже два роки. Олена каже, що скандинавська ходьба підходить людям будь-якого віку. Що потрібно для занять цим видом спорту – далі у матеріалі.

Активність, що підходить усім

Два рази на тиждень вранці та ввечері інструкторка зі скандинавської ходьби Олена Бугайова та її група збирається на новому стадіоні у парку Ювілейному. Спочатку 15 хвилин руханки, а потім – ходьба колами.

«Взагалі скандинавська ходьба – це універсальна активність, яку можна пристосувати до будь-якої ситуації і до людини з будь-яким рівнем підготовки. Скандинавською ходьбою можна займатися як спортом, торік її визнали видом спортивного туризму, так і оздоровленням, реабілітацією після травм та захворювань», – пояснює Олена.

Жінка почала займатися скандинавською ходьбою два роки тому. Тоді Олена бігала та отримала травму попереку, але при цьому хотіла залишатися активною.  На одному з фестивалів жінка познайомилася з інструкторкою зі скандинавської ходьби з Бахмуту, яка влаштувала майстер-клас. З тих пір Олена і сама займається, і навчає інших, пройшовши відповідні курси. Відбуваються групові заняття цілий рік і лише злива чи сильний снігопад можуть стати на заваді. Ходять як стадіоном, так й іноді виїжджають на природу.

Кількість людей, які займаються скандинавською ходьбою, нині зростає

«Час від часу я проводжу безкоштовні майстер-класи для того, аби показати людям, що є така активність. Федерація скандинавської ходьби, яка називається Українська школа скандинавської ходьби Ігоря Єфименко та розташована у Дніпрі, надає палиці для масового заходу. Люди можуть прийти, спробувати. Зо два тижні тому в парку Пушкіна був такий майстер-клас. Деякі прийшли зі своїми палицями, побачивши інформацію, іншим я надала. Для того, щоб проводити групові тренування, скажімо, для соціально незахищених груп, потрібні палиці, а у мене своїх п’ять і це мало. Хоча я налаштована, аби якомога більше людей приєдналися до цього виду активності», – каже інструкторка.

Нині серед тих, хто займається скандинавською ходьбою в Олени, більше жінок, ніж чоловіків. Інструкторка каже, що за весь час наймолодшому учаснику її занять було 7 років, а найстаршій – 81. Тож ані вік, ані стать  – не завада для скандинавською ходьби. Серед обмежень лише гострі стани захворювання, температура, запальні процеси, при яких фізична активність може зашкодити.

Що потрібно для занять скандинавською ходьбою

При правильній техніці виконання 90% м’язів тіла задіяні під час занять. Нині в Інтернеті можна знайти відео, в яких пояснюють, як ходити. Однак, Олена рекомендує перші декілька разів відвідати заняття з інструктором, аби він пояснив усі деталі та проконтролював правильність виконання техніки. Також для скандинавської ходьби знадобляться спеціальні палиці.

«Палиці для скандинавської ходьби часто плутають з трекінговими.  Однак, палиці саме для скандинавської ходьби відрізняються тим, що в них пряма тонка рукоятка і поруч із нею є темляк на липучці, яким кріпиться зап’ясток. Вони можуть бути телескопічні або цільні. Внизу є гумовий чобіточок, яким ми відштовхуємося під час ходьби. Натомість трекінгова палиця має широку пластикову чи коркову рукоятку, яка зверху обмежена шляпкою як у гриба, та має вищерблення для пальців. Такі палиці потрібні для походів, аби опиратися на них. Якщо виконувати з ними широкі рухи і відштовхуватися під час скандинавської ходьби, то вони травмують і б’ють по пальцях. Також для скандинавської ходьби потрібний зручний спортивний одяг. Зі взуття краще обрати кросівки або щось інше з м’якою підошвою, аби впевнено робити широкі кроки», – розповідає інструкторка зі скандинавською ходьби Олена Бугайова.

Найменша вартість палиць – 500 грн, а найдорожчі для професійних занять коштуватимуть декілька тисяч.

Займатися скандинавською ходьбою для оздоровлення можна щодня. При цьому самому можна регулювати навантаження силою відштовхування від палиць. А от щодо спорту, то в Україні відбуваються змагання, зокрема, кубки та чемпіонати. У Краматорську під час марафону восени 2019 року була дистанція і для людей, які займаються скандинавською ходьбою.

Ірина Мартинова


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies