Складання місцевих бюджетів виходить на фінішну пряму. Як відбувається весь процес

3851
коментарі відсутні

Складання місцевих бюджетів виходить на фінішну пряму. Як відбувається весь процес

Створення головного кошторису громади триває майже півроку і має завершитись до 25 грудня. В процесі задіяні чиновники, депутати місцевих рад і громадськість. Які етапи проходить документ перед тим, як буде остаточно узгоджений, розглянемо на прикладі Краматорська. Детально про роботу над бюджетом-2020 розповіла Світлана Ніконенко, заступник Краматорського міського голови з фінансових питань.

“Процес бюджетування розпочинається у серпні. Першочергово створюється робоча група з підготовки проєкту бюджету міста на наступний рік. Склад групи та план заходів затверджує виконком. В цей же період фінансове управління розробляє та доводить до розпорядників бюджетних коштів інструкцію з підготовки бюджетних запитів. Обов’язково при плануванні бюджету враховується програмно-цільовий метод”, – повідомила Світлана Ніконенко.

Бюджетні запити або “хотєлкі”

Фактично, бюджетний запит – це заявка на потреби. Кожна організація та установа (управлінська, освітня, медична, комунальна чи якась інша), яка отримує бюджетні кошти, обґрунтовує у запиті необхідну суму на наступний рік.

Перед усім враховуються потреби на фінансування так званих “захищених” статей. Утримання апарату управління включає зарплату з нарахуваннями, гарантовані державні заохочення та премії чиновникам. Оплата комунальних послуг рахується за прийнятими для бюджетних установ тарифами та з урахуванням можливого їх підвищення.

Також закладаються потреби у медикаментах та харчуванні для медзакладів, придбання канцелярії, витратних матеріалів тощо. У частині спеціального фонду розпорядники бюджетних коштів пишуть суми на поточні ремонти та складання проектно-кошторисної документації для проведення робіт капітального характеру. Всі запити подаються до фінансового управління до 11 листопада.

Бюджетні запити, як правило, складаються “по-максимуму”. Втім випадки, коли заявлені потреби збігаються із записаними видатками в бюджеті, вкрай рідкісні.

“Під час аналізу та опрацювання запитів робоча група разом із профільним замом вирішує, що саме буде включено до проєкту бюджету. Пов’язано це з тим, що фінуправління отримує більшу кількість заявлених сум, ніж потенційно може включити в бюджет”, – пояснила Світлана Ніконенко.

 

Складання місцевих бюджетів виходить на фінішну пряму. Як відбувається весь процес - Фото №1

Світлана Ніконенко, заступник Краматорського міського голови з фінансових питань

 

Паралельно з цим фінансове управління складає доходну частину кошторису. Остаточно проект бюджету на наступний рік формується лише після прийняття Закону про бюджет України на наступний рік. Бо в ньому містяться основні макропоказники – розмір мінімальної заробітної плати, розміри прожиткових мінімумів для різних вікових категорій, можливі зміни у перерозподілі видатків та акцизів, які напряму впливають на планові місцеві доходи та видатки.

Обговорення бюджету

Наразі проект бюджету Краматорська вже сформовано та оприлюднено. Протягом місяця, з 15 листопада до 15 грудня триває громадське обговорення у формі електронних консультацій.

Звичайні люди, громадські об’єднання, підприємства можуть надсилати свої пропозиції та зауваження електронною поштою за адресою: fin@krm.gov.ua.

Також можна отримати консультації від начальника фінансового управління Саєнко Олени Миколаївни (тел. 7-74-66; e-mail: fin@krm.gov.ua).

Інформація про результати громадського обговорення Проекту рішення про міський бюджет-2020 з’явиться на офіційному сайті Краматорської міської ради 17 грудня цього року.

Після цього проект рішення буде попередньо розглянутий на засіданні виконавчого комітету, де також можливо внесення змін та доповнень. Далі бюджет розглядається та затверджується на сесії Краматорської міської ради, не пізніше 25 грудня.

 

Світлана Денисенко. “Донеччина. ЗмІнИ”


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика