Слов’янськ перевершив Німеччину у наданні адміністративних послуг

“Я сама з Німеччини, але не бачила там такого ЦНАПу, якій навіть може надавати послуги за його межами за допомогою мобільного пристрою – так званої цифрової валізи. Тобто тут ви нас випереджаєте”, – зазначила Анніка Вайдеманн, заступниця голови Представництва Європейського Союзу в Україні під час урочистого відкриття новозбудованого ЦНАПу у Слов’янську.

Центр споруджено та повністю оснащено за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах нового етапу спільного проекту ЄС/ПРООН “Підтримка Євросоюзом сходу України – відновлення, зміцнення миру та урядування, 2018-2022 роки”. Загальна вартість проекту становить 510 тисяч доларів США, з яких внесок із місцевого бюджету складає 88 тисяч доларів США.

Прозоро, швидко та зручно для усіх – саме так тепер працює слов’янський Центр надання адміністративних послуг. Наразі ЦНАП надає 192 різноманітні послуги. Невдовзі очікується їх збільшення до 230 – у тому числі, шляхом оформлення ID-карток і закордонних паспортів, а також надання послуг онлайн за допомогою системи iGov.

Турбота про кожного відвідувача відчувається ще на вулиці. Вхід до будівлі ЦНАПу оснащений пандусом з невеличким кутом нахилу, щоб сюди без зусиль могли потрапити люди в інвалідних візочках, або мами з дитячими візочками. Вхідні двері достатньо широкі для їхнього заїзду, а просторе приміщення дозволяє без перешкод дістатися будь-якого робочого місця адміністратора, який буде надавати необхідну послугу. Для людей з вадами зору на підлозі укладена тактильна плітка, а деякі надписи дублюються шрифтом Брайля. Вбиральні також пристосовані для осіб з інвалідністю.

Якщо людина не в змозі самостійно пересуватись, ЦНАП приїде до неї додому. Для цього Центру передано “цифрові валізи” – мобільні пристрої для надання послуг за межами центру за моделлю “виїзного адміністратора”. Це дозволить отримати послуги маломобільним особам з віддалених районів. Потрібно лише зателефонувати до ЦНАПу. Працівники Центру відвідають їх удома зі “ЦНАПом у валізі”, який оснащено ноутбуком, пристроєм для зчитування ID-карток, сканером, принтером, фотоапаратом і модемом, та нададуть необхідні послуги.

Міжнародні партнери, за фінансової та організаційної підтримки споруджено найсучасніший Центр надання адміністративних послуг у Слов’янську, багато уваги приділяють саме вдосконаленню відносин між громадянами та владою.

“Ми хочемо, щоб жителі Слов’янська та всієї Донецької області бачили, що Європейський Союз їх підтримує конкретно такими діями. На нашу думку, саме ЦНАПи, а їх за нашою допомогою відкрито вже 14, є найкращим способом удосконалити взаємодію держави, органів місцевого самоврядування та мешканців регіону. Ми впевнені, що відкриття ЦНАПу стане важливим кроком до покращення добробуту населення Донецької і Луганської областей, які страждають від збройного конфлікту”, – підкреслила Анніка Вайдеманн.

Вдосконалення системи надання адміністративних і соціальних послуг населенню є важливою частиною реформи децентралізації, яку активно підтримує Євросоюз у партнерстві з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй. Проте у полі зору міжнародних партнерів ще декілька важливих напрямків. Починаючи з цього року у східної частині України діє проект “Підтримка Євросоюзом сходу України – відновлення, зміцнення миру та урядування, 2018-2022 роки”, загальний бюджет якого складає понад 50 млн доларів США.     

“Мета цього проекту – забезпечити безпеку в громадах та соціальну згуртованість, підтримати економічне відновлення громад, які постраждали від конфлікту, а також сприяти подальшій реалізації реформ децентралізації й охорони здоров’я на підконтрольних українському уряду територіях Донецької та Луганської областей”, – повідомив Янтомас Хімстра, директор ПРООН в Україні.

Програма ООН із відновлення та розбудови миру спрямована на забезпечення пріоритетних потреб у східній Україні після спалаху конфлікту навесні 2014 року. Її реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), ООН Жінки, Фонд народонаселення ООН і Продовольча та сільськогосподарська організація. Вона працює у п’яти областях: Донецькій, Луганській, Харківській, Запорізькій і Дніпропетровській.

Програму підтримують дев’ять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Данії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.


Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.
The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies