Собаче життя. Чи відповідальні ми за тих, кого приручили?
Законопроект 7220 викликав жваве обговорення серед його прихильників та тих, хто категорично проти нововведень.
Збільшення кількості безпритульних тварин, жорстокості до тварин та відповідальності за неї – саме ці проблеми покликані вирішити такі непопулярні нині методи, як облік та ідентифікація домашніх тварин. Саме ці пункти законопроекту викликають супротив у населення. Натомість, зоозахисники на них наполягають.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Вразливі категорії бахмутян отримали допомогу на понад 2,4 млн гривень: кому допомогли та як подати заяву
Влада м. Бахмут Донецької області спрямувала 2,4 млн грн на підтримку вразливих мешканців громади у березні 2025 року. Матеріальну підтримку отримали літні та люди з інвалідністю, поранені військові та сім’ї загиблих воїнів.
Про це повідомили в УСЗН Бахмутської міськради.
Зазначається, що 15 березня 2025 року було проведено фінансування виплати матеріальної допомоги 282 особам на загальну суму 2 409 268,16 грн за рахунок коштів бюджету Бахмутської міської територіальної громади. Рішення про виплату приймала комісія виконавчого комітету Бахмутської міської ради по розгляду звернень окремих категорій громадян.
Зокрема, допомогу отримали 8 родин загиблих (померлих) Захисників України на загальну суму 110 000,00 грн. Одному захиснику України, який отримав поранення, травму чи контузію під час участі в бойових діях надали 25 000,00 грн. Крім того, п’ять військовозобов’язаних, яких призвано на військову службу під час мобілізації або прийнято на службу до військових підрозділів сил оборони за першим контрактом на строк не менше 3 років надали 227 100,00 грн.
Грошову допомогу отримали також цивільні мешканці Бахмута, які знаходяться у складній життєвій ситуації. Зокрема, матеріальну підтримку надали:
- 32 громадянам, які опинились в скрутних життєвих обставинах на загальну суму 254 000,00 грн;
- 307 особам похилого віку, осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю на загальну суму 1 710 000,00 грн;
- 7 особам з числа окремих вразливих категорій на придбання твердого палива на загальну суму 70 000,00 грн;
- 1 особі на оплату проїзду дитини, яка потребує особливої соціальної уваги та підтримки, до/з закладу оздоровлення та відпочинку на загальну суму 1 168,16 грн;
- 2 тяжкохворим громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на загальну суму 12 000,00 грн.
Виплата зазначеної матеріальної допомоги отримувачам здійснена шляхом зарахування коштів на особисті поточні рахунки заявників, відкриті у банківській установі.
«Крім цього, 15 березня 2025 року проведено фінансування виплати щомісячної допомоги 2 особам, які досягли 100 річного віку, за рахунок коштів бюджету Бахмутської міської територіальної громади на загальну суму 6 000,00 грн», — додали в УСЗН.
Читайте також: Переселенцям з Донеччини нагадали, як працює чат-бот «Єдине вікно: помічник ВПО»
Як бахмутянам податися на матеріальну допомогу
Заяви на виплати матеріальної допомоги можна подавати до УСЗН Бахмутської громади, нагадали у «Вільному радіо». З повним переліком необхідних документів можна ознайомитися за посиланням, а надіслати на одну зі скриньок відомства:
01523@dn.gov.ua; 01524@dn.gov.ua; 01530@dn.gov.ua; 01531@dn.gov.ua; upszn@bahmutrada.gov.ua.
Також бахмутяни, які потребують додаткової інформації чи консультації, можуть звертатися за одним з номерів телефону: + (38) 099-713-39-80; + (38) 099-713-42-50; + (38) 095-498-76-15; + (38) 066-191-66-48.
Управління соцзахисту населення працює у будні дні з 9:00 до 17:00.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Краєзнавчий музей Бахмута: життя та збереження спадщини в умовах війни
Бахмутський краєзнавчий музей був заснований понад 100 років тому. За цей час він двічі був знищений. Під час Другої світової війни його спалили нацисти, а під час повномасштабного вторгнення – зруйнували росіяни. Однак музею вдавалося відроджуватися. Нині заклад працює в евакуації, організовує виставки та зберігає культурну спадщину рідного краю.
Труднощі війни та релокація експозиції музею
Бахмутський краєзнавчий музей зберігав понад 30 тис. експонатів та мав 14 залів. У його колекції були особисті речі поетів Миколи Чернявського та Володимира Сосюри. Заклад двічі переживав знищення. У 1941 році його спалили нацисти, а під час повномасштабного вторгнення будівлю зруйнували російські окупанти.
У 2022 році співробітники музею почали вивозити експонати у більш безпечні регіони. З евакуацією допомагали працівники обласного управління культури та волонтери. Зрештою з Бахмута були змушені виїжджати і співробітники як в інші області Україні, так і закордон. За словами Ігоря Корнацького, тимчасово виконуючого обов’язки директора Бахмутського краєзнавчого музею, для працівників був введений дистанційний режим роботи.
«Підтримка від держави надходила у вигляді заробітної плати. До останнього оплачувались комунальні платежі. Ми так працювали до вересня 2022 року. З транспортом для першочергової евакуації допомогло міське управління культури. Надходила допомога і від волонтерів, і від громадських організацій, які фокусувались саме на порятунку культурної спадщини. Це «Український центр допомоги мистецтву» та «Штаб порятунку спадщини» (HERI), які розподіляли допомогу від міжнародних організацій. Також музей співпрацює з культурним фондом «Ізоляція», – розповідає Ігор Корнацький.
Попри релокацію, Бахмутський краєзнавчий музей продовжує діяльність. Зокрема ведеться науково-дослідницька робота та триває експозиційно-виставковий формат. Частина співробітників музею працює у дистанційному режимі. Куди саме вивезли колекцію, з міркувань безпеки не розповідають.
Виставкова діяльність та цифровізація
Хмельницький обласний художній музей, грудень 2024 року
Одним із значних проєктів у евакуації Бахмутського краєзнавчого музею стала виставка «Бахмут. Не віддамо». Експозиція складалася із картин художниці Катерини Руденко. Проєкт вдалося реалізувати завдяки співпраці краєзнавчого музею з громадською організацією «Бахмутська фортеця» та міською радою. «Бахмут. Не віддамо» презентували у Києві, Харкові та Хмельницьку. Також спільно з Меморіальним центром «Бабин Яр» у 2023 році була представлена документальна виставка «Бахмут – обличчя геноциду 1942/2022». На експозиції показали фотокопії з колекції Бахмутського краєзнавчого музею.
«У 2024 році, продовжуючи нашу співпрацю з музейними установами, у Хмельницькому обласному художньому музеї представили виставку «Фотографи старовинного Бахмута». На ній показали копії 100 світлин і поштових листівок з колекції. Там були представлені фотографії міста, яке воно мало виглядав сто років тому», – говорить в.о. директора Бахмутського краєзнавчого музею Ігор Корнацький.
Нині тривають і онлайн-виставки, серед них добірки робіт бахмутських і донецьких художників, ікони з колекції тощо. Побачити їх можна у соціальних мережах закладу.
«Крім того, музей бере участь у державній програмі цифровізації культурної спадщини. Наразі є Реєстр музейного фонду України, започаткований Міністерством культури та стратегічних комунікацій. Передбачається, що в нього будуть внесені всі колекції державних музеїв України. До цього реєстру ми вносимо опис та фотографії експонатів, які встигли оцифрувати», – зазначає Ігор Корнацький.
Хмельницький обласний художній музей, цифровізація, січень 2025 року
Протягом 2023-2024 років шість музеїв Донеччини спільно з Хмельницьким обласним художнім музеєм оцифрували понад 1000 експонатів. Зробили це за підтримки Українського культурного фонду, громадської організації «Goethe-Institut» та посольства Німеччини. Крім того, евакуйовані музеї отримають технічне обладнання, аби продовжити цифровізацію самостійно. За словами в.о. директора музею Ігоря Корнацького, нині всі сподіваються на перемогу, мріють про повернення на рідну землю та відбудову Бахмута.
Анна Бальчінос
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
З прифронтової Костянтинівки евакуювали дві родини переселенців з Бахмута (відео)
Дві родини переселенців з дітьми, які раніше через окупацію були змушені покинути свої домівки у Бахмуті, екіпаж поліції «Білий янгол» евакуював з прифронтової Костянтинівки.
Про це повідомляє поліція Донецької області.
Зазначається, що правоохоронці вивезли семеро людей, троє з яких – діти. Символічно, що переселенців з Бахмута приїхав рятувати екіпаж, який раніше працював у їхньому місті, а зараз рятує цивільних на Костянтинівському, Торецькому та Покровському напрямках.
Для однієї з евакуйованих родин – мами, бабусі та двох малюків 2 і 6 років – волонтери вже підшукали житло в Києві.
Того ж дня «білі янголи» доставили до безпечного місця двох батьків, доньку-підлітка та їхнього собаку.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Гуртують мешканців Бахмутської громади для майбутнього відновлення
Підтримують зв’язок з мешканцями Бахмутської громади, адже людський потенціал може бути одним з основних компонентів процесу післявоєнного відновлення. Голова Ради з питань ВПО при Оболонській РДА та керівниця Центру підтримки бахмутян у Києві «#Яповернусь_Бахмут» Людмила Бондарева зазначає, що люди готові повертатися до рідного міста після його деокупації та хочуть долучитися до відбудови. Комунікують та гуртують земляків через хаби та спеціальні групи у соціальних мережах. Про те, чому важливо підтримувати зв’язок із мешканцями громади, говоримо в інтерв’ю з Людмилою Бондаревою.
#СхідВідновлення
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Проєкт «Книга-мандрівка. Україна» презентував анімаційний фільм про Бахмут (відео)
Новий анімаційний епізод, який розповідає про Бахмут на Донеччині, презентує проєкт «Книга-мандрівка. Україна».
Про це повідомляє «Детектор медіа».
В анімаційному ролику висвітлено історію, культурну спадщину та незламний дух одного з українських міст та містечок, що протистоять руйнівним наслідкам війни.
Мультфільм про Бахмут озвучив Олександр «Терен» Будько — доброволець ЗСУ, ветеран російсько-української війни, який втратив обидві ноги, громадський діяч, спортсмен, автор книги «Історія впертого чоловіка».
Як зазначили у виданні, проєкт «Книга-мандрівка. Україна» уже представив анімаційні фільми про Харків, Суми, Миколаїв, Запоріжжя, Чернігів, Київ та Ізюм і продовжує розкривати унікальні історії та культурну спадщину нескорених українських міст. Анімаційні фільми надихають глядачів різного віку дізнаватися більше про історію та культурне багатство нашої країни.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!