Соціальні послуги в Новопсковській територіальній громаді отримують дорослі та діти з інвалідністю, самотні громадяни похилого віку, сім’ї у скрутному становищі… Майже тисяча жителів Новопсковської ТГ охоплена увагою соціальних служб. У співпраці з ЮНІСЕФ в громаді створено Центр надання соціальних послуг. Його чотири відділення працюють на те, щоб кожен мешканець, який потребує допомоги, отримав її вчасно та повною мірою.
Як налагоджено систему соціальних послуг у Новопсковській громаді, розповів начальник відділу соціального захисту Віталій Слюсарєв.
Інтегровані соціальні послуги в громаді
Новопсковська громада увійшла до переліку з восьми громад Луганської області, обраних до участі у проєкті «Спільно. Соціальні послуги для сімей у громаді». Проєкт впроваджується Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки Німецького Уряду та Німецького банку розвитку (KfW).
«В рамках проєкту був виконаний капітальний ремонт приміщення, яке тепер відповідає вимогам безбар’єрного пересування. Будівлю було утеплено, вставлені металопластикові вікна та двері. Встановлено систему індивідуального опалення та очищення води, замінено каналізацію та електромережі. Для відвідувачів з вадами зору всі надписи продубльовано шрифтом Брайля, на підлозі доріжки з тактильної плитки. Таким чином наш Центр надання соціальних послуг оновлено відповідно до міжнародних стандартів», – повідомив Віталій Слюсарєв.
Наразі в Центрі працюють чотири відділення, кожне з яких надає свій комплекс соціальних послуг:
- відділення догляду вдома,
- відділення роботи з сім’ями, які потрапили у складні сімейні обставини,
- відділення натуральної і грошової допомоги,
- відділення денного перебування дітей з інвалідністю та осіб похилого віку.
За штатним розписом в Центрі мають працювати 70 робітників. Це соціальні працівники, психологи, логопеди, реабілітологи тощо. На даний час на обліку перебувають близько 1000 жителів Новопсковської громади, яким потрібна соціальна підтримка. Відвідувачів до Центру направляють працівники соціальних служб. Тут людині призначають фахівця, який складає індивідуальний план надання соцпослуги, слідкує за його виконанням і корегує у разі потреби.
Соцпослуги в умовах денного перебування
Комфортно, затишно, з усім необхідним обладнанням та досвідченими фахівцями – так працює відділення надання соціальних послуг в умовах денного перебування.
Для дітей з інвалідністю послуга денного перебування в Центрі надається безкоштовно. Соціальний вихователь проводить з ними групові та індивідуальні заняття, спрямовані на розвиток творчої уяви, мілкої моторики рук, уваги, зорової пам’яті та фізичного розвитку.
Вихователь тісно співпрацює з батьками дітей, спрямовуючи спільні зусилля на вироблення самостійності у будь-якій діяльності, а також посилення потенційних можливостей дитини.
Центр власним автотранспортом (за фінансової можливості) може підвозити до відділення дітей з інвалідністю, якщо батьки не можуть робити це самостійно.
Для людей похилого віку та дорослих з інвалідністю у відділенні денного перебування створено умови для соціально-психологічної реабілітації. За потребою відвідувачам надається психологічна підтримка, організовано клуби за інтересами та дозвілля.
Соціальні послуги в громаді у вигляді натуральної та грошової допомоги
«Ми намагаємось зробити так, щоб вразливі мешканці нашої громади – люди похилого віку та особи з інвалідністю – відчували підтримку та допомогу. В силу віку або фізичних обмежень багато чого у побуті їм робити вже важко. Але вони не залишені без уваги. Наші соціальні працівники відвідують таких людей на дому, допомагаючи їм у різних побутових справах», – розповів Віталій Слюсарєв.
Також у відділенні працюють робітники з комплексного обслуговування й ремонту будинків. Вони допомагають літнім самотнім людям та людям з інвалідністю виконувати дрібні зовнішні та внутрішні ремонтні роботи. Можуть покосити траву на подвір’ї, обрізати гілки дерев та кущів, нарубати та напиляти дрова.
За наявності через Центр нужденним передається гуманітарна та благодійна допомога: засоби гігієни, одяг, взуття, а також технічні засоби реабілітації (візки, ходунки, ролери, милиці, палиці).
Читайте також: Новопсковська громада турбується про безбар’єрне середовище
Соціальна допомога вдома
На даний час 35 соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома регулярно відвідують близько 400 підопічних. Їм приносять продукти, питну воду, господарські товари та медикаменти.
На прохання господарів здійснюють внесення платежів за комунальні послуги, або допомагають подати заяви на оформлення субсидії. Можуть викликати лікаря та супроводити у заклади охорони здоров’я, прибирають житло, допомагають приготувати їжу, виносять сміття, миють посуд тощо.
У всіх цих послугах є те, що не можна оцінити лише з матеріальної точки зору. Це насамперед увага з боку громади до мешканців, які потребують підтримки та піклування. Спілкуючись з підопічними, соціальні робітники підіймають їм настрій. Часом буває так, що навіть проста коротка розмова з літньою самотньою людиною, може принести хвилини радості і викликати посмішку на обличчі.
Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!