Соледарська громада – перші успіхи на шляху децентралізації

6095
коментарі відсутні

Соледарська громада – перші успіхи на шляху децентралізації

Вісім місяців тому була створена Соледарська міська об’єднана територіальна громада, яка об’єднала 36 населених пунктів на значній території – від Лисичанська до Слов’янського району. Навколо Соледара, як адміністративного центру, об’єдналися 9 сільських громад.

Процес створення Соледарської ОТГ був досить складним, оскільки було потрібно змінювати межі районів і виводити Соледар з підпорядкування Бахмута. Особливості адміністративного устрою обумовили труднощі перших місяців роботи нової громади – міському голові Олександру Степаненко та депутатському корпусу довелося «з нуля» створювати деякі органи управління.

«Раніше управління освіти, охорони здоров’я, культури і спорту перебували в Бахмуті, але після об’єднання громада прийняла непросте рішення сформувати всю соціальну сферу у себе. Це був серйозний крок як у фінансовому, так і в кадровому плані, – розповів Олександр Степаненко. – Причому більшу проблему становив підбір кадрів».

Що ж стосується економіки, то Соледарська ОТГ вже при створенні мала потужний потенціал. Два великих підприємства – «Артемсіль» і «КНАУФ Гіпс Донбас» – забезпечують фінансову спроможність і дозволяють спрямовувати кошти на розвиток, в тому числі, сільських громад.

За інформацією Олександра Степаненко, бюджет Соледарської ОТГ на 2017 рік становить 125 мільйонів гривень, в той час як раніше бюджет Соледара не перевищував 27 мільйонів гривень. Більше половини надходжень забезпечують «Артемсіль» і «КНАУФ», так як в умовах фінансової децентралізації доходи з податків фізичних осіб збільшилися на 50 відсотків. Також на території громади працює кілька економічно успішних фермерських господарств.

Крім власних надходжень, Соледарська ОТГ активно залучає кошти з інших джерел. За кошти Державного фонду регіонального розвитку йде будівництво Центру надання адміністративних послуг та капітальний ремонт дитячого садка в Парасковіївка.

Також реалізуються проекти за переміщені кошти з тимчасово окупованих територій – будуються фельдшерсько-акушерські пункти в селах Бахмутське і Парасковіївка, ремонтується водовід в Яковлівці. За гроші обласного бюджету в селах відкриваються спортивні майданчики, з часом буде побудована опорна школа.

«Пріоритетні напрямки розвитку громади ми визначаємо з урахуванням думки жителів, – зазначив глава ОТГ. – На підставі першочергових потреб у нас розроблена стратегія на 5 років. Я впевнений, що пройде зовсім небагато часу, і люди побачать переваги життя в об’єднаній громаді».

Помітні зміни є вже зараз. На прохання жителів відновлено автобусне сполучення між усіма населеними пунктами ОТГ. Рішенням депутатського корпусу проїзд школярів у муніципальному транспорті здійснюється безкоштовно. Крім цього, до нового навчального року відремонтовано шкільні автобуси.

У той же час багато проблем залишається в комунальному господарстві – застарілий житлофонд і водопровідні мережі вимагають ремонту і значних вкладень. За словами Олександра Степаненко, стійкий фінансовий стан дозволяє планувати поступове поліпшення комунальної інфраструктури.

У сфері охорони здоров’я розроблено програму місцевих стимулів для медпрацівників, яких катастрофічно не вистачає. Громада готова оплачувати навчання в медичних вишах і надавати житло молодим лікарям за умови, що вони 10 років відпрацюють в медустановах Соледарської ОТГ.

Крім того, громада планує використовувати наявний потенціал у вигляді унікальних соляних шахт – для цього розробляється проект комунального спелеологічного санаторію.

Прес-тур в Соледарську об’єднану територіальну громаду був організований в рамках програми «Маршрути успіхів», в ході якого журналісти зустрілися з керівництвом громади, ознайомилися зі структурою управлінських органів, відвідали фермерське господарство і побували на екскурсії в соляних шахтах.

Фоторепортаж


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика