Соледарська міська громада, створена у 2017 році, щоразу нарощує потужності та стає більш комфортною та зручною для жителів. На інновації, благоустрій та покращення якості послуг витрачають як кошти з місцевого та державного бюджетів, так і міжнародну технічну допомогу.
Громада у смартфоні
Новий інструмент для співпраці з жителями отримала місцева влада Соледарської громади. Це мобільний застосунок «Smart місто». Його презентували в кінці вересня, а вже в листопаді обіцяють зробити доступним для завантаження усім жителям громади
Проєкт «Smart місто в малих громадах Донеччини» став переможцем національного конкурсу інновацій EastCode 2021. У межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру цей проєкт реалізує Центр громадянських ініціатив «Донбас».
Керівниця ГО «Центр громадянських ініціатив «Донбас» Ольга Алтуніна зазначає, що разом з донорами відібрали чотири громади, які підходили за критеріями. Разом з Соледаром свій мобільний застосунок запроваджують також Авдіївка, Лиман та Святогірськ. Місцева влада підписала меморандум, усі адміністратори застосунку пройшли відповідне навчання і готуються зробити його доступним для завантаження у смартфони.
Особливу зацікавленість у впровадженні мобільного додатку проявили старости тих сільських та селищних територій, які об’єднались з Соледаром у громаду. «Smart місто» стане єдиним каналом комунікації з жителями. Під час презентації додатку в міській раді старости дійшли згоди, що спитають думку жителів щодо використання спільної земельної ділянки в громаді.
Вивчення думки жителів громади – це тільки одна з можливостей додатку. Загалом «Smart місто» – інструмент для якісної співпраці між владою та громадянами. Застосунок дозволить поліпшити інформування мешканців сіл Соледарської громади з питань, які стосуються кількох населених пунктів.
Команда допомоги
Восени минулого року Соледарська міська громада стала першою в Україні, яка отримала ключі від спеціально обладнаного автомобіля для надання мобільних соціальних послуг. Ця автівка з’явилась у Соледарській громаді у рамках пілотного проєкту ООН «Міжнародна технічна допомога територіям Донецької та Луганської областей». Спеціальний автомобіль укомплектований усіма приладами та інструментами для надання первинних медичних, соціальних, господарських послуг.
А цього літа вже розпочала роботу мультидисциплінарна команда з надання адмінпослуг соціального характеру.
До складу цієї команди увійшли представники Управління праці та соціального захисту, Центру надання соціальних послуг, медики сільських амбулаторій або фельдшерських пунктів. Серед підопічних команди – люди, яких соціальні працівники обслуговують на дому.
Команда інформує підопічних про можливості отримання державної допомоги, роз’яснює права та обов’язки тих, хто та таку допомогу може розраховувати, медик за потреби поміряє тиск та рівень цукру в крові, соціальний працівник забезпечить прибирання в будинку та на присадибній ділянці тощо. Надалі перелік соціальних послуг планують збільшувати.
Музичне обладнання для будинку культури
Цього року оновили меблі та обладнання в Будинку культури в селі Володимирівка. Це стало результатом активності ініціативної групи працівників будинку культури та сільської бібліотеки.
Міні-ініціативу «Територія позитивних змін» реалізували в рамках робочої групи з громадської безпеки та соціальної згуртованості, за підтримки Програми ООН з відновлення та розбудови миру. У закладі культури з’явились нові меблі, оргтехніка та професійне музичне обладнання.
У Соледарській міській раді зазначають, що придбання необхідного обладнання відкриває нові можливості для розвитку закладів культури, особливо в сільській місцевості. Нова техніка дозволить покращити якість заходів, учасники художніх колективів підвищать свій професійний рівень.
Активні парки Соледарської громади
У Соледарській громаді облаштовують спортивні майданчики за програмою «Здорова Україна». Перший такий «Активний парк» відкрили на початку осені у Соледарі, по вул. Широкій, 1
У вільному доступі для кожного жителя громади – спортивне знаряддя, яке не вимагає професійних спортивних навичок. Виконувати вправи зможе будь-хто, якщо користуватиметься послугами онлайн-тренера. Завантажити вправи можна за допомогою QR-кодів та обравши потрібний під свої сили рівень.
Кожен активний парк виготовляють за єдиним взірцем та розміром, з гумовим покриттям та спортивним знаряддям. Для громад такі локації вигідні: за програмою на 80% їх фінансують з державного бюджету, на 10% – з обласного і на 10% – з місцевого.
Робота зі встановлення активних парків триває у Соледарі. Незабаром спортивні локації облаштують у селах. Уже готують майданчики на території Міньківського навчально-виховного комплексу та Берестівської школи.
Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!