Сортування сміття: Донецька область наближається до цивілізованого поводження з відходами

11718
коментарі відсутні

Комплекс сміттєсортувальної станції. Велика будівля, під’їзди, розвантажувальні майданчики

У Донецькій області впроваджують сортування сміття. Перші три сміттєсортувальні станції вже добудовують в регіоні, на черзі – ще дві. До кінця цього року, «під ялинку», обіцяють здати станції у Бахмуті, Олександрівці та Добропіллі. Наступного року подібні об’єкти збудують у Слов’янську та Торецьку.

Про це на засіданні колегії Донецької облдержадміністрації повідомив директор департаменту екології Сергій Натрус.

Утім впровадження сортування сміття коштує недешево. Кожна станція обійдеться платникам податків у десятки мільйонів гривень. Причому у процесі будівництва витрати будуть збільшуватися.

 

Одна станція на весь район

 

Сміттєперевантажувальна станція з сортувальним обладнанням, будівництво якої закінчують у Бахмуті, буде обслуговувати територію всього Бахмутського району. Сюди везтимуть на сортування відходи зі Світлодарської, Часовоярської, Сіверської, Званівської та Соледарської громад. Проєктна потужність станції – 60 тонн твердих побутових відходів на рік.

На території станції вже звели виробничу будівлю для сортування сміття. Тут через барабан-сепаратор спочатку відсіюватимуть органічні відходи. Далі на конвеєрі будуть відсортовувати скло, метал та пластик. Тобто відбиратимуть усі ресурсно цінні компоненти, а так звані «хвости» будуть відвозити  на найближчий регіональний полігон.

 

Сортування сміття: Донецька область наближається до цивілізованого поводження з відходами - Фото №1

Виробнича будівля для відділення вторинної сировини на станції у Бахмуті

 

Також облаштовані додаткові споруди – критий майданчик для розвантаження відходів, навіси для тимчасового зберігання вторинної сировини, місце для контейнерів для навантаження сипучих відходів та відходів, що підлягають захороненню на полігоні ТПВ.

На території станції встановлено обладнання для зважування ваговозів з відходами. Подовжені ваги вантажопідйомністю 80 тонн зможуть приймати великогабаритний автотранспорт.

Наразі завершуються внутрішні оздоблювальні роботи, встановлюється технологічне обладнання для сортування сміття. Одночасно упорядковують територію, прокладають дороги та зовнішні мережі будівлі.

«Плануємо завершити будівництво до кінця цього року. Для обслуговування цієї сміттєсортувальної станції створюється спеціальне комунальне підприємство, яке матиме матеріально-технічну базу для збору відходів зі всього району та вивезення решток на полігон після сортування», – розповів Сергій Натрус.

 

Сортування сміття: Донецька область наближається до цивілізованого поводження з відходами - Фото №2

Після відбору вторинної сировини відходи будуть відправляти на регіональний полігон поблизу Краматорська

 

За подібним територіальним принципом будуть обслуговувати одразу декілька громад – будуються інші сортувальні станції.

 

Мільйони за сортування сміття

 

Варто зазначити, що в рамках обласної Програми поводження з відходами, про яку звітував очільник департаменту, в Донецькій області вже мали б працювати всі п’ять сміттєперевантажувальних станцій. Їх будівництво анонсували ще у 2017 році. Але по факту на даний час не маємо жодної. А ті три «довгобуди», на які чекаємо, в процесі будівництва значно зросли в ціні.

Тендер на будівництво станції у Бахмуті відбувся у березні 2020 року, загальна вартість на той час складала 97,5 млн грн. Але восени цього року виникла необхідність відкоригувати проєкт, внаслідок чого він здорожчав на 18 млн грн.

Станція у Добропільському районі коштуватиме 66,5 млн грн. Торги відбулися у квітні 2020 року, без корегування вартості.

Найдовше за інших триває будівництво сміттєсортувальної станції в адміністративному центрі Олександрівської громади. Перший тендер на визначення підрядника відбувся ще у 2018 році. За даними системи закупівель Прозоро, попередня вартість станції склала 60 млн грн. Але після корегування проєкту ціна зросла ще на 18 млн грн.

Будівництво сміттєперевантажувальних станцій з функцією сортування сміття фінансується з обласного бюджету, за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

 

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика