Соцвыплаты для ВПЛ и неподконтрольных территорий
Подробное обсуждение темы соцвыплат временно перемещенным лицам, а также людям с неподконтрольных территорий, смотрите во время прямого эфира онлайн-платформы “Без Границ”, на странице #АКМЦ, в воскресенье, 15 апреля, в 18:00
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Прифронтовим громадам виділяють 2 млрд грн на відновлення
З резервного фонду державного бюджету буде виділено 2 мільярдів гривень для підтримки 200 прифронтових громад. Ці кошти будуть спрямовані на розвиток територій, розташованих у Донецькій, Луганській, Запорізькій, Харківській, Сумській, Херсонській, Миколаївській, Дніпропетровській та Чернігівській областях, які перебувають поблизу лінії фронту.
Про це інформує пресслужба Міністерства розвитку громад та територій, вказуючи, що ці громади, попри щоденні складнощі та обстріли, продовжують працювати та відновлюватися.
За словами віце-прем’єр-міністра з відновлення Олексія Кулеби, фінансування є відповіддю на запити від громад, які фактично живуть під постійними обстрілами. Уряд найближчим часом затвердить розподіл ресурсів для вирішення їх найнагальніших потреб.
Основні напрямки використання коштів включають:
- будівництво укриттів для забезпечення безпеки місцевих жителів;
- закупівлю спеціалізованого транспорту для комунальних підприємств;
- оперативне виконання аварійно-відновлювальних робіт після обстрілів;
- придбання будівельних матеріалів для відновлення інфраструктури;
- ремонт та модернізацію інженерних мереж, зокрема теплопостачання і газопостачання.
Розподіл фінансування буде враховувати чисельність населення та фінансову спроможність кожної громади.
Нагадаємо, шо в Україні стартувала третя фаза Програми відновлення, в рамках якої 4,5 млрд грн буде спрямовано на реалізацію 131 проєкту у громадах. У поточній фазі Програми відновлення фокус зроблено на ініціативах, які будуть реалізовуватися в громадах за кількома важливими напрямами. До них входять: енергетична стійкість громад, модернізація інфраструктури водопостачання та водовідведення, реконструкція медичних закладів та будівництво житла для ВПО.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Деякі ВПО можуть отримати грошову допомогу на оренду житла: деталі
Благодійний фонд «Право на захист», у співпраці з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR), розпочав збір даних для участі в програмі грошової допомоги на оренду житла, що стартує у 2025 році. Програма спрямована на підтримку внутрішньо переміщених осіб, покращення їх умов проживання після вимушених переїздів і сприяння інтеграції у місцеві громади.
Ініціатива охоплює Київ та 5 областей України: Київську, Дніпропетровську, Полтавську, Кіровоградську та Запорізьку.
У рамках проєкту передбачається компенсація вартості оренди житла протягом шести місяців, повідомляє пресслужба БФ «Право на захист».
Хто може отримати грошову допомогу на оренду житла
Учасниками програми можуть стати домогосподарства, які відповідають таким критеріям:
- проживають у місцях тимчасового перебування, зазначених у постанові Кабінету Міністрів України № 930, або приміщеннях, що можуть бути розформовані (школи, садочки, лікарні, модульні містечка);
- знаходяться в орендованому житлі з незадовільними умовами або під ризиком виселення;
- мають чіткий план подальшої активності, який забезпечить можливість самостійної оплати житла після завершення програми (офіційне працевлаштування, додатковий заробіток, навчання тощо);
- раніше не отримували грошову допомогу на оренду житла чи субсидії від держави.
Після відбору учасники повинні самостійно знайти відповідне житло та оплатити перші два місяці оренди власним коштом — ця сума буде компенсована. Грошова допомога надходитиме у доларах США через цифровий гаманець Vibrant.
«Усі претенденти на участь повинні мати план наступної активності для набуття спроможності сплачувати оренду після періоду підтримки (працевлаштування за основним місцем роботи, додатковий підробіток, власна справа, здобуття нових чи додаткових професійних навичок з метою отримання більшого прибутку в майбутньому тощо)», — зазначили благодійники.
Анкету для участі можна заповнити за посиланням.
Заповнення анкети не гарантує участі в програмі — після розгляду заяв організатори зв’яжуться з потенційними учасниками для проведення співбесіди.
Читайте також: Чат-бот «Єдине вікно: помічник ВПО» – сервіс для внутрішньо переміщених осіб
Дізнатися деталі можна за телефоном «гарячої лінії» 0800750104 або написавши на ел. адресу: cash.assistance@r2p.org.ua.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
В рамках третього етапу Програми відновлення в Україні передбачено розподіл 4,5 млрд грн: куди спрямують кошти
В Україні стартувала третя фаза Програми відновлення, в рамках якої 4,5 млрд грн буде спрямовано на реалізацію 131 проєкту у громадах. За інформацією Мінрозвитку, у поточній фазі Програми відновлення фокус зроблено на ініціативах, які будуть реалізовуватися в громадах за кількома важливими напрямами. До них входять: енергетична стійкість громад, модернізація інфраструктури водопостачання та водовідведення, реконструкція медичних закладів та будівництво житла для ВПО.
Про це під час пресконференції в Укрінформі, присвяченій старту програми, повідомив заступник міністра розвитку громад та територій Олексій Рябикін.
За його словами, фінансування надається Європейським інвестиційним банком у розмірі 100 млн євро.
Пріоритетними напрямами стали:
- енергетична стійкість (37 проєктів на 1,1 млрд грн),
- водопостачання та водовідведення (68 проєктів на 2 млрд грн),
- модернізація медичних закладів (21 проєкт на 1,1 млрд грн),
- будівництво житла для переселенців (5 проєктів на 0,3 млрд грн).
Найбільше фінансування отримали комунальні мережі, а на внутрішньо переміщених осіб передбачено будівництво близько 190 квартир.
Частка співфінансування громад у проектах мала становити щонайменше 23% вартості, решта коштів покривалася державним бюджетом. Основна увага приділялася громадам прифронтових регіонів, а загалом проекти охоплять близько 4 млн українців. Реалізація більшості завдань запланована протягом поточного року, зокрема встановлення когенераційних установок — до початку опалювального сезону.
Читайте також: Відновлення енергетики в Україні у 2025 році: будівництво нових об’єктів та фінансування пільгових програм
Програма відновлення діє з 2016 року, у рамках якої залучено вже 640 млн євро. Однак виникали труднощі щодо темпів і якості проєктів, тому зараз робиться акцент на швидкій та ефективній реалізації.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Доба на Донеччині минула без жертв, понад 100 будинків зазнали пошкоджень
Минулої доби російські війська завдали 3 547 ударів по лінії фронту та житловому сектору Донецької області. Пошкоджено понад пів сотні будинків: 53 цивільних об’єкти, з них 51 житловий будинок. інформації про постраждалих не надходило.
Про це повідомляє поліція Донеччини.
Під обстрілами перебували 9 населених пунктах: містах Дружківка, Костянтинівка, Краматорськ, Покровськ, Родинське, селах Гнатівка, Зоря, Стара Миколаївка, Яблунівка.
По Костянтинівці та околицях окупанти вдарили 5-ма бомбами «ФАБ-250» та дроном, пошкодили приватний будинок.
Вісім бомб росія скинула на Іллінівську громаду: У Старій Миколаївці пошкоджено 27 приватних будинків, у Гнатівці – 9, у Зорі – 8. У Яблунівці артилерійським ударом пошкоджено домогосподарство.
Краматорськ ворог атакував БПЛА «Молнія-2» – руйнувань зазнали три приватних будинки та цивільне авто.
На Покровськ війська рф спрямували бомбу «ФАБ-250» – частково зруйнували п’ятиповерхівку.
У Родинському внаслідок влучання БПЛА «Молнія-2» пошкоджено багатоквартирний будинок і гараж.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Субсидія на неопалювальний сезон: кому, коли та як потрібно подавати документи
Субсидія на неопалювальний сезон для більшості отримувачів перепризначається автоматично. Однак, якщо змінилися дані про майновий стан чи склад домогосподарства, необхідно протягом 30 днів повідомити про це Пенсійний фонд України.
У випадках, коли потрібно призначити житлову субсидію на неопалювальний сезон, до Пенсійного фонду слід звернутися з відповідною заявою та декларацією. Міністерство соціальної політики України уточнює, що це обов’язково у таких ситуаціях:
- громадяни орендують житло, за яке сплачують комунальні послуги;
- серед членів домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
- кількість осіб, які фактично проживають у житловому приміщенні, менша за кількість зареєстрованих;
- домогосподарство претендує на допомогу для придбання скрапленого газу, твердого чи рідкого пічного побутового палива;
- субсидію на опалювальний період було призначено у розмірі 0 грн.
Якщо заяву подано протягом двох місяців від початку неопалювального сезону (у травні чи червні), субсидія все одно буде нараховуватися від початку сезону.
Як подати документи для отримання субсидії онлайн та особисто
Документи для отримання субсидії можна подати одним із наступних способів:
- через пошту або особисто у сервісному центрі Пенсійного фонду;
- за допомогою порталу електронних послуг (обравши опцію «Заява на житлову субсидію чи пільгу») або мобільного додатку ПФУ;
- через портал «Дія» (знайшовши функцію «Заява на субсидію»);
- у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП);
- через уповноважених осіб виконавчого органу місцевої влади: сільської, селищної чи міської ради.
До заяви необхідно внести:
- відомості про членів родини, котрі проживають у приміщенні;
- адресу проживання, за якою мають нараховувати субсидію;
- тип субсидії (житлово-комунальні послуги чи тверде паливо);
- реквізити рахунку у форматі ІВАN, на який мають зараховуватись субсидії у разі призначення.
Під час заповнення заяви треба обрати зручний спосіб зв’язку з вами: телефон, електронна пошта; повідомлення через вебпортал електронних послуг або мобільний додаток ПФУ. Саме цим способом вам повідомлять про прийняте рішення про призначення субсидії.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!