Спеціальний портал для подолання прогалин у знаннях для учнів запрацював в Україні

Одним із викликів для українських шкіл стали освітні втрати. За даними «PISA–2022», освітні втрати в українських дітей сягають 1,5–2 роки. Для подолання цих проблем в Україні запустили в роботу «Екосистему для надолуження освітніх втрат». Про це повідомляють у пресслужбі Міністерства освіти і науки України.

«Екосистема для надолуження освітніх втрат» дозволяє учням застосовувати штучний інтелект, інтерактивні кейсові заняття для подолання прогалин у знаннях.

«Через пандемію COVID–19 і повномасштабну війну, яку розв’язала рф в Україні, багато учнів мають прогалини в навчанні. У минулому навчальному році вчителі допомагали учням надолужити ці втрати та продовжуватимуть це робити. І наше завдання, як міністерства, — підтримати їх у цьому. Зокрема ми розробили модифіковані (скорочені) програми, виокремили головне, без чого неможливо опановувати матеріал надалі. Педагоги можуть застосувати ці програми для тих учнів, які пропустили навчання чи просто мають освітні втрати. Підтримкою для нас також є громадські проєкти — МОН зацікавлено підтримувати та розвивати такі ініціативи», — зазначив заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків.

Основна ідея програми в тому, що учні самостійно опрацьовують матеріал, а вчителі допомагають їм. «Екосистема з надолуження освітніх втрат» дає можливість учням проходити тестування на основі штучного інтелекту, який визначає рівень знань вибраного предмета. Система підсвічує зеленим, жовтим та червоним кольорами теми, які засвоєні добре, і над якими потрібно попрацювати. Далі школярі можуть самостійно вивчити ці теми за допомогою інтерактивних уроків на цьому ж порталі.

Екосистему нині застосовують у 16 Цифрових освітніх центрах. Згодом система може запрацювати і в інших школах України, особливо в тих громадах, де навчання офлайн поки неможливе через безпекові умови.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies