«Старе місто» з Краматорська опікується переселенцями на Вінниччині

Центр місцевої активності «Старе місто» майже у повному складі виїхав з Донецької області до міста Бар що на Вінниччині.


Як і раніше у Краматорську, продовжують опікуватись старенькими – причому не тільки вимушеними переселенцями, а ще й місцевими. Адміністрація міста виділила краматорській організації приміщення, в якому тепер вирує активне життя.

«Тут, у Барі, ми продовжуємо працювати по всім без виключення напрямкам, що й вдома. Втім зараз трохи змінилася специфіка – більше допомагаємо людям похилого віку оговтатись від переїзду, облаштуватись на новому місті проживання та відволіктись від сумних думок», – розповіла Олена Костенко, керівниця проєкту ГО «Фонд розвитку громади», що є засновником центру «Старе місто».

Психологічна та матеріальна допомога

Серед переселенців, які через війну місили покинути свої домівки та переїхати до Бару на Вінниччину, багато літніх людей. Співробітники центру «Старе місто» познайомились з кожним з них, узяли їх контакти та залучають до спільної діяльності.

Людмила Сніцаренко проводить для них майстер-класи. Причому майстриня робить так, щоб було цікаво не тільки дорослим, а й дітям, які приходять з ними.

Центр місцевої активності переїхав з Краматорська та відкрив творчу майстерню у Барі на Вінниччині

Також центр «Старе місто» став координатором з розподілу гуманітарної допомоги, що надходить до Бару. Маючи дані про потреби переміщених осіб, передають людям саме те, що їм необхідно. Тобто допомога розподіляється швидко, організовано та адресно.

Не залишається поза увагою й місцевий притулок для літніх людей. Краматорські активісти організували для стареньких спілкування з дітьми-переселенцями та передали матеріальну допомогу – одяг, постільну білизну, засоби гігієни та фрукти.

Окремий напрямок діяльності «Старого міста» – психологічна підтримка. Переселенців запрошують до приміщення центру, де з ними проводять колективні заняття. Люди спілкуються одне з одним, розповідають свої життєві історії, проговорюють існуючу ситуацію. Так, разом, легше долати труднощі.

Зараз у Барі хвиля переселенців з Донеччини та Луганщини. З кожним, хто приїжджає, знайомляться співробітники центру «Старе місто» – підтримують психологічно, допомагають облаштуватись, консультують щодо отримання допомоги.

Діяльність центру «Старе місто» за кордоном

Так сталося, що багато людей з вадами слуху, які жили у Краматорську, на початку війни виїхали за кордон. Але й там вони мають підтримку від «Старого міста».

«Наш Володимир Сніцаренко, який є перекладачем жестової мови, постійно тримав відео зв’язок з ними через соцмережі. Таким чином допомагав їм подолати труднощі під час перетину кордону – буквально в прямому ефірі спілкувався з прикордонниками. Зараз він продовжує спілкуватись з ними та консультує з різних питань, що виникають у нових країнах. І тут, у Барі, знайшлися люди з вадами слуху, якім потрібен перекладач. Тож діяльність у цьому напрямку теж продовжується», – повідомила Олена Костенко.

Перекладач жестової мови Володимир Сніцаренко продовжує працювати на Вінниччині

Донеччани зустрічаються на Вінниччині

Справжні теплі зустрічі земляків відбуваються далеко від батьківщини. Ще більше зближують спільні переживання. Так, одного дня співробітники центру «Старе Місто» опинились в Жмеринці, в колективному центрі для переміщених осіб, що був облаштований в школі. Велика радість та втіха була зустріти там та обійняти старих знайомих, з ким в Краматорську разом проводили дні.

Ніна Вікторівна Гончарова, Віра Петрівна Матвєєва та Юрій Тимохін за останні вісім років вже вдруге стали переселенцями. В 2014 році вони з Донецька виїхали в Краматорськ. Там знайшли нових друзів і підтримку від таких же подвійних переселенців Людмили та Володимира Сніцаренко. Тепер вони знов зустрілися на Вінниччині, через тисячу кілометрів від дому.

«Примітно, що ці люди, які відвідували наш центр «Старе місто» у Краматорську, навіть тут, в евакуації, дуже активні. Вони збирають навколо себе інших переселенців літнього віку, організовують для них творчі гуртки, проводять майстеркласи», – зазначила Олена Костенко.

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»

Фото: Центр місцевої активності «Старе місто»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies