18-19 вересня 2017 року Дніпропетровщина за ініціативою Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування приймала старост з 11 регіонів України. Протягом двох днів посадовці, науковці та представники об’єднаних територіальних громад ділилися досвідом, практиками та перспективним баченням процесу реформування місцевого самоврядування та ролі в ньому інституту старост. Про це повідомила керівник ЦРМС Олена Тертишна:
Дніпропетровська область однією з перших у державі долучилася до процесу децентралізації. Результатом ефективної співпраці регіонального центру розвитку місцевого самоврядування з місцевими громадами, вищими навчальними закладами, органами влади усіх рівнів стало не лише створення об’єднаних громад у всіх районах області, а й підготовка чималої кількості цікавих методичних розробок, організація навчання, покликаних допомогти «першопрохідцям децентралізації».
Серйозною спільною роботою ЦРМС, наукових консультантів Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, експертів та практиків місцевого самоврядування в рамках реалізації проекту U-LEAD з Європою «Програма для України – розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку» стало створення «Плану дій старости: 10 кроків успішного старту».
«За короткий час цей документ став настільною книгою не тільки для вже створених у 2015-2016 роках на Дніпропетровщині 34 ОТГ, а й для 19-ти новоутворених громад, де вибори відбудуться 29 жовтня цього року та для тих, які ще знаходяться у процесі формування. Сьогодні усі усвідомлюють, що староста не лише виступає єднальною ланкою громадян з владою, а й вирішує чимало важливих питань розвитку населених пунктів старостинських округів. Тому ця науково-практична конференція є потужною платформою для обміну старостинським досвідом та відправною точкою для подальших дій та налагодження співпраці між регіонами», – переконана директор Дніпропетровського ЦРМС Олена Тертишна.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!