Стартував державний портал пошуку неповнолітніх «Діти війни»
1 серпня в Україні запрацював державний портал пошуку неповнолітніх «Діти війни». Він створений, щоб розслідувати злочини й рятувати тих, кого ще можна встигнути врятувати. Зокрема йдеться про дітей, які зникли безвісти або були незаконно депортовані до Росії.
Як повідомляє Офіс Президента України, інформаційна платформа «Діти війни» був створений за дорученням глави держави за сприяння Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Національного інформаційного бюро, Офісу генерального прокурора, Офісу омбудсмена та Національної поліції.
Інформаційно-аналітичну підтримку команді надає проєкт Уряду Канади «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).
Для чого створено державний портал пошуку неповнолітніх «Діти війни»
Портал «Діти війни» допомагатиме батькам та правоохоронним органам збирати інформацію про дітей, які постраждали під час війни.
«Це місце, де ви можете повідомити про зниклу дитину, про злочини проти дітей, якщо ви знайшли дитину, якщо вам відомо про факт депортації, про примусову зміну громадянства, про усиновлення», – зазначила уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дарʼя Герасимчук під час брифінгу.
Вона пояснила, що портал має дві основні функції: інформаційна допомога та розшук.
Читайте також: Як та куди подати заяву про безвісти зниклих осіб, їх викрадення, потрапляння у полон (контакти)
На платформі можна зв’язатися з правоохоронними органами – Національною поліцією України, Офісом Генерального прокурора, а також з Національним інформаційним бюро. Скористатися сайтом можуть як батьки зниклої, переміщеної або депортованої дитини, так і люди, які мають будь-яку інформацію щодо зниклих дітей, скоєних проти них злочинів або порушення їхніх прав.
Усі показники щодня оновлюють правоохоронні органи. Передбачено функцію зворотного зв’язку.
Читайте також: Нацполіція просить родичів зниклих осіб здати зразки ДНК: як це зробити
Станом на 1 серпня, внаслідок повномасштабної війни росії проти України були поранені 693 дитини, 358 загинули, 203 зникли безвісти. Щонайменше 5 754 є примусово переміщеними та депортованими.
Уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації радниці також зазначила, що на даний час росія заявляє про 450 тисяч депортованих на територію рф українських дітей, яких ніхто не збирається повертати в Україну.
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!