Стажування на два місяці в умовах релокації для працівника ЦНАПу

5346
коментарі відсутні

Стажування на два місяці в умовах релокації для працівника ЦНАПу

Працівникам ЦНАПів з гарячих точок пропонують релокацію до громад на заході України, аби мати можливість працювати за фахом. Наразі таких чекають на Тернопільщині, Волині та Буковині.

 

З Попасної до Дніпра

 

Катерина Онищенко з Попасної одна з перших скористалась програмою релокації та знайшла можливість бути зайнятою в Дніпрі. Загалом з ЦНАПу Попаснянської громади шведсько-український проєкт PROSTO влаштував 4 працівників. Вони почали стажування у Дніпрі, Вінниці, Полтаві, Білозірській громаді Черкащини.

У місцевому ЦНАПі в Попасній Катерина працювала з 2017 році. Саме тоді за проєктом від ПРООН приміщення було капітально відремонтоване, закуплена необхідна техніка.  Жінка працювала адміністраторкою, до її обов’язків входило оформлення закоррдонних паспортів та  внутрішніх ID паспортів.

 

Стажування на два місяці в умовах релокації для працівника ЦНАПу - Фото №1

 

Ще до початку вторгнення родина Катерини за проукраїнську позацію вже отримувала погрози, в тому числі на адресу дітей. А коли 24 лютого почалась війна, разом з донькою та сином у перші ж вихідні виїхала до родичів у Дніпро. Тоді скористалась черговою відпусткою, бо не було розуміння, що і як воно буде. Жити під обстрілами було ризиковано.

Про програму релокації Катерина дізналась від керівниці Попаснянського ЦНАПу, яка отримала інформацію від Мінцифри. Була визначена певна кількість місць, отже, мали відбір. Підготували всі документи та чекали на результат. І хоча відразу попереджали, що це тимчасово, лише на два місяці, Катерина дуже зраділа можливості бути зайнятою та отримувати гроші за свою роботу.

 «Нам нема куди повертатись, – каже Катерина. – Ми будували один будинок, жили в іншому. В обидва прилетіло. Місто вже настільки зруйноване, навіть не знаємо, що там взагалі залишилось живим та цілим. Якщо до війни в Попасній проживали 20 тис. людей, то два тижні тому було не більше півтора тисячі, зараз не більше 500 людей». 


Стажування на два місяці в умовах релокації для працівника ЦНАПу - Фото №2

 

Катерина потрапила на релокацію до ЦНАПу в Дніпрі. За основним місцем роботи написала заявку на безоплатну відпустку – такі вимоги проєкту, що під час стажування не можна отримувати заробітну платню в своєму ЦНАПі.

У мирні часи ЦНАП у Дніпрі знаходився у будівлі міської ради. Але з початком бойових дій це приміщення не стали використовувати для прийому відвідувачів, а зробили віддалені робочі місця. В одному з таких і працює Катерина. Разом з нею на релокацію до Дніпра прибули колеги з Маріуполя, Торецька та Херсонщини.

Основне навантаження спочатку було пов’язане з консультуванням людей, які приїхали до Дніпра, рятуючись від війни. Переселенцям розповідають про можливості отримання допомоги від міжнародних структур, констультують щодо довідок ВПО. Стажери разом з іншим персоналом ЦНАПу відповідають на дзвінки, надають пояснення за запитами.

 

Стажування на два місяці в умовах релокації для працівника ЦНАПу - Фото №3

 

Згодом Катерину та колежанку з Маріуполя направили допомагати з оформленням закордонних та внутрішніх  ID паспортів. 

Допусків до програми стажерки не мають, бо ця процедура займає певний час. Хоча жінки й повністю розуміються на процесах, бо робили це вдома, у своїх ЦНАПах. 

«Ми допомагаємо з оформленням документів, робимо усю підготовчу роботу. Це певним часом пришвидшує надання послуги, дообв’язки діляться між усіма, хто залучений до процесу», – розповідає Катерина.

Що буде далі, де працювати – ніхто поки не будує тривалих планів. Проте Катерина як і решта її колег мріє повернутись до Попаснянського ЦНАПу та відновлювати його навіть з руїн. 

 

Умови для релокації

 

Триває й надалі реалізація шведсько-українського проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні». Цей проєкт реалізується за підтримки Мінцифри та Міністерства розвитку громад та територій України, у рамках координації спільних зусиль для підтримки місцевого самоврядування.

 

Стажування на два місяці в умовах релокації для працівника ЦНАПу - Фото №4

 

Програма релокації (одна з антикризових ініціатив проєкту) доступна для керівників та персоналу ЦНАПів з 13 небезпечних областей та Києва. Пріоритет віддається представникам областей, де наразі ведуться активні бойові дії: Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей.

Наразі пропонується тимчасова релокація до таких ЦНАПів:

  •  Золотопотіцької селищної ради – у Тернопільській області, 
  •  Цуманської селищної ради у Волинській області, 
  • Берегометської селищної ради у Чернівецькій області.

 

Стажування на два місяці в умовах релокації для працівника ЦНАПу - Фото №5

 

Проєктом не забезпечується проживання на території громади під час релокації. Житло доведеться шукати самостійно. При цьому платитимуть 13,5 тис. грн. на місяць за рахунок проєкту. Для всіх учасників ініціативи буде також запропонована підтримка професійних фахівчинь-психологинь. 

Від працівника чи працівниці ЦНАПу, який сголоситься на релокацію чекають на готовність виконувати завдання адміністратора ЦНАП, надання адмінпослуг ВПО та інші, потреба у яких виникає, зокрема щодо роботи ЦНАП як і центру гуманітарної допомоги або ж різних питань гуманітарного спрямування.

Термін розгляду заявок для релокації в нові громади – до 5 травня 2022 року. Заявки оброблятимуться почергово до закриття вакантної посади.  Наразі 39 працівників ЦНАП з 22 громад скористалися можливістю релокації від проєкту PROSTO. 

Треба заповнити заявку за посиланням https://bit.ly/3vzjali. У разі запитань радять звертатись до координаторки з інституційної підтримки проєкту Марії Захарченко електронною поштою: mariia.zakharchenko@prosto.in.ua.

 

Психологічна підтримка співробітників ЦНАПів

 

Шведсько-український проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» пілотує програму кризової психологічної підтримки для працівників ЦНАП та інших посадових осіб місцевого самоврядування, які надають адміністративні послуги. 

Центр надання адміністративних послуг в усі часи – це люди. Сьогодні працівники ЦНАП проявляють особливу стійкість, часто працюючи на межі своїх можливостей. За таких навантажень дуже важливо пам’ятати піклуватися про себе, відновлювати власний психоемоційний ресурс.  

 

Стажування на два місяці в умовах релокації для працівника ЦНАПу - Фото №6

 

За проєктом оголошений набір  

у закриті групи, де працівники ЦНАПів зможуть:

  • отримати поради від професійних кризових психологів(-инь) щодо технік комунікації з клієнтами в кризових станах; 
  • ознайомитись із техніками самовідновлення; 
  • у колі колег обмінятись досвідом роботи в екстрених умовах. 

Проєкт не проводить індивідуальні психологічні консультації, а пропоновані групові заходи є засобами екстреної допомоги. Зустрічі не є навчальними програмами, а дозволяють долучитися до групи однодумців, які щодня справляються з викликами.

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика