Стратегічна сесія щодо можливостей фінансування НГО

20 червня 2018 р. у м. Дніпро відбудеться стратегічна сесія, присвячена розробці механізмів для запровадження в Україні можливості фінансування громадянами діяльності громадських організацій шляхом перерахування від 1 до 2 % податку з доходів фізичних осіб.

Метою стратегічної сесії є обговорення кращого світового досвіду та напрацювання пропозицій щодо законодавчого закріплення права кожного громадянина перераховувати від 1 до 2 % свого податку з доходів фізичних осіб на фінансування діяльності певного інституту громадянського суспільства. Запровадження такого механізму дозволить забезпечити фінансову стійкість громадських організацій та сприятиме більшій їх спрямованості на розв’язання суспільно-корисних завдань певної цільової групи.

До участі у Стратегічній сесії запрошують громадські організації, волонтерів та активістів.

Попередня реєстрація

Реєстраційну форму необхідно заповнити до 12:00 18 червня 2018р.

Місце проведення: Центр конференцій Parle (м. Дніпро, вулиця Троїцька (Красная) , 21г, Малий конференц-зал №337)

Реєстрація: 12:30 – 13:00

Час проведення заходу: 13:00 – 17:00

Згідно з Інформаційною довідкою, яку для Європейського інформаційно-дослідницького центру підготувала Анастасія Константинівська, інтернка Програми стажування у Верховній Раді України 2015-2016 рр., розрізняють три головні моделі діяльності громадських організацій:

Континентальна модель (ЄС)

Держава бере на себе понад половину видатків громадської організації, в які входять лише видатки, пов’язані безпосередньо з діяльністю громадської організації (проведення конференцій, круглих столів, соціальних програм, заходів та акцій), а не тих, що спрямовані на забезпечення самої організації (купівля меблів, офісної техніки, виплата зарплат тощо). Через це внески та добровільні пожертви громадян займають незначну частку в загальній системі надходжень (близько 30%, інше становлять доходи від підприємницької діяльності). В Європі організації мають налагоджену структуру, тривалу історію, однак невелику кількість членів. Громадські організації через залежність від держави часто є дуже політизованими – можна прослідкувати «провладні» та «опозиційні» НГО. Громадські організації є не стільки самостійними гравцями, скільки посередниками між суспільством та державою і займаються інформуванням громадськості.

Англосаксонська модель (США, Канада, Великобританія, Австралія, Нова Зеландія)

Неурядові організації набагато менше залежать від держави (компенсується близько третини видатків на проектну діяльність), саме це дає можливість значно жорсткіше захищати громадські інтереси та критикувати державну політику. Також, це мотивує займатися більш активно філантропічною діяльністю для отримання додаткових доходів. Велику роль відіграє феномен волонтерства. Приватні пожертви від членів та донорів є досить значними та можуть коливатися від 10% до 50% річного доходу – це можна пояснити значними податковими пільгами для осіб та підприємств, що здійснюють пожертви.

Скандинавська модель

Залежність від державного фінансування мінімальна (близько 20%), однак популярність громадських організацій є помірною через соціальне спрямування самої держави. В Норвегії, Данії, Швеції та Фінляндії уряди самі проводять широкі соціальні кампанії з підтримки різних сфер суспільного життя та незахищених верств населення.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies