Під час другого туру виборів на посаду Краматорського міського голови зафіксовано цілу низку порушень виборчого законодавства та хуліганські дії. Всього на 17:00 до поліції надійшло 6 звернень як від мешканців міста, так і від членів дільничних виборчих комісій. Детальніше про перебіг голосування розповіли представники Громадянської мережі ОПОРА.
Зокрема, зафіксовані спроби фотографування бюлетенів у кабінках для голосування, про перевезення містом членів ДВК та про телефонний дзвінок від невідомого, який запропонував одному з виборців голосувати за певного кандидата.
«О 10:45 на виборчій дільниці в ОШ № 12 спостерігач від одного з кандидатів помітив, як молодий чоловік увімкнув камеру телефону у кабінці для голосування. Про це одразу було повідомлено секретаря ДВК, яка викликала поліцію. Такі дії, а саме фото- та відеофіксація бюлетеня на виборчий дільниці є порушенням статті 245 Виборчого кодексу України», – зауважила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Донецькій області Наталія Боровська.
Також спостерігачі ОПОРИ помітили процедурні порушення виборчого законодавства: видачу бюлетеня одним членом ДВК, натомість це повинні робити щонайменше два члена ДВК.
Наталія Боровська детально розповіла про ситуацію, що виникла з обстрілом мікроавтобуса кулями з фарбою, що відбулася на території ОШ № 30 у селищі Ясногірка.
«На подвір’ї школи, в якій розташовані дві виборчі дільниці, невідомий у балаклаві здійснив 23 постріли кулями з жовтою фарбою по автомобілю Газель. На той момент у автівці знаходився лише водій, який і викликав поліцію. Окремо він повідомив, що на цій маршрутці він розвозив членів ДВК, щоб вони могли проголосувати за місцем реєстрації», – сказала координаторка ОПОРИ.
При цьому вона зазначила, що члени дільничних виборчих комісій повинні протягом дня знаходитись у приміщенні для голосування та виконувати свої обов’язки.
«Процес голосування повинен бути безперервним. Члени виборчої дільниці не можуть покинути приміщення та залишити виборчу документацію», – підкреслила Наталія Боровська.
Також на одній з дільниць спостерігачі ОПОРИ звернули увагу на те, що під час чергового прибирання всіх попросили покинути приміщення. Однак не можна залишати виборчу документацію без нагляду ані з боку членів виборчої комісії, ані з боку спостерігачів від кандидатів.
Щодо дотримання карантинних умов під час голосування, моніторинг ОПОРИ не виявив значних порушень. На всіх дільницях виборцям при вході проводиться вимірювання температури, є дезінфектори у вільному доступі, у приміщенні всі знаходяться у захисних масках.
Також встановлені окремі кабінки та урни для голосування осіб, які мають ознаки респіраторного захворювання. Натомість не на всіх дільницях члени комісії контролюють процес вкидання бюлетенів. Це призводить до того, що окремою скринькою користуються всі виборці за бажанням.
Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!