Студентоцентризм робитимуть в Дніпрі

Дніпропетровська область невдовзі має стати майданчиком для впровадження нових освітніх технологій. Таку думку висловив заступник міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич на зустрічі з освітянами області в Національному гірничому університеті. Учасники заходу обговорили реформу галузі, яку планують розпочати восени із прийняттям нового закону «Про освіту».

«Дніпропетровщина – область з величезним промисловим та науковим потенціалом. Вона може і повинна стати майданчиком впровадження інноваційних технологій в освіті. Зокрема мова йде про так звану «дуальну» освіту, коли студент не весь час проводить в університеті, а багато практикується на виробництві. Таким чином «на виході» ми зможемо отримати кваліфікованого практика», – розповів Юрій Рашкевич.

У планах реформаторів – так званий «студентоцентричний» підхід у роботі вишів. Його суть у тому, що навчальні програми будуть створювати після консультацій з роботодавцями та аналізу потреб і перспектив студентів. Це необхідно, аби розуміти, спеціалісти з якими знаннями їм потрібні.

«Системі професійної освіти буде приділена велика увага: ПТУ й коледжі, які готують молодших спеціалістів, зможуть претендувати на серйозну грантову підтримку від країн Євросоюзу», – підкреслив Юрій Рашкевич.

Ще один аспект осучаснення вітчизняної освіти – подвійне дипломування. Його будуть впроваджувати в галузі міжнародного навчання. Два з чотирьох років аспірантури наші науковці зможуть навчатися а кордоном, отримати український та зарубіжний дипломи, а потім – зобов’язані повернутися додому, зауважив Юрій Рашкевич.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies